Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

У боргах за газ звинувачують неправильне керування КП «Смілакомунтеплоенерго»

Нещодавно на «Сміла.ua» був опублікуваний матеріал «У Смілі не знайшли 17 млн на газ і тому отримали розбаланс у 46 млн». Де йшлося про те, що директор КП «Смілакомунтеплоенерго» Володимир Прус ще на початку роботи цього підприємства просив 17 млн грн, щоб зробити передоплату та закупити газ у трейдера, але йому не дали цих коштів, тому місто отримало розбаланс у 46 млн грн. Ця інформація, яка прозвучала на оперативному штабі з підготовки до опалювального сезону, а не вигадана журналістами, - викликала обурення у деяких членів виконкому і депутатів міської ради.
Зокрема, член виконкому Олег Трушкевич нагадав, що у 2017 році був прийнятий бюджет міста Сміла. На тепло «заклали» – 25 млн грн. Цими коштами мали розрахуватися за опалення всі школи, заклади медицини та культури. Грошей було достатньо. Але у січні 2018 року Володимир Прус знову приходив на бюджетну комісію і просив ще мільйон на запуск КП «Смілакомунтеплоенерго». Йому знову виділили кошти.
«Володимир Прус їде у Київ, не може заключити там ніякі договори. Ми говорили, що газ дають по предоплаті – тобі мільйона не хватить. Він знайшов одного трейдера. Ми знову виділили йому 2 млн грн. Він у якості передоплати заплатив трейдеру лише 800 тис. грн. А інші 1 млн 200 тис. - роздав працівникам Енергоінвесту, купив собі комп’ютери, столи… Ми на виконкомі питали, чому заміст того, щоб купити газ, він дав зарплату колишнім працівникам Енергоінвесту. Володимир Прус пояснював, що Енергоінвест не платив людям, вони перейшли на рооту до нього в КП, їм потрібен аванс… Так гроші розтринькались, а місто залишилось з боргами. Володимир Прус – директор КП «Смілакомунтеплоенерго», він взяв на себе таку відповідальність. І борги з’явились через його неправильний менеджмент, невдале керування. Ті 17 млн грн можна було перекинути із 25-ти виділених мільйонів. Треба було просити гроші, наполягати, стукати у двері, пояснювати, працювати! А тепер нагнав нам боргів – і не винний. А що він робив, як керівник комунального підприємства?» - вважає Олег Трушкевич.
Олег Трушкевич переконаний, що і ціна на тепло у КП «Смілакомунтеплоенерго» неправильна. Взята була ціна Енергоінвесту (яка завищена, бо вони заклали у тариф свої особисті борги, щоб населення за все платило), і від неї відняли дві гривні. Ніякого економічного обґрунтування такій вартості не було. Тому тодішня тарифна комісія і не хотіла підписувати ту ціну, за що всіх дівчат звільнили.
Ще у грудні 2017 року члени виконкому говорили директорам КП «Смілакомунтеплоенерго» та КП «ВодГео» - ваші підприємства банкроти. Робіть щось! Можна було провести санацію, створити нові КП, вживати якихось заходів… Але директора нічого не робили. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність. А тепер громаді доведеться розплачуватись за помилки невдалого керівництва…

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

11 грудня 2018, 17:42

2018 12 11 3 хвилиниНаталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ” поділилася з “Українською правдою. Життя” своїм досвідом та розповіла, як дорослим завжди знаходити спільну мову зі своїми нащадками.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.