Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

Липневі дощі корисні пізнім культурам

2018 07 22 погода

 

«Дощі, висока вологість повітря, роси, тумани, що співпали з підсиханням зерна хлібів та його збиранням, негативно вплинули на збирання врожаю, а разом із підвищенням вологості грунту сприяли погіршенню якості зерна - зменшенню кількості клейковини, і в кінцевому підсумку – погіршенню хлібопекарських властивостей зерна», – зазначає керівник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, на фоні теплої погоди зберігались сприятливі умови для виникнення і розповсюдження грибкових хвороб. Тож не дивно, що нині на багатьох рослинах – мучниста роса, фітофтора на картоплі, томатах, зернових культурах. Зокрема, аграрії області на окремих площах фіксують почорніння колосу в озимої пшениці. На багатьох площах завдають шкоди тля та трипси, які поражають овочеві –огірки, помідори, капусту, баштанні, кукурудзу, квасолю.
Одночасно дощі, хоч і уповільнили темпи підсихання та збирання урожаю, припинили ґрунтову посуху під пізніми культурами. Проте, повністю ліквідувати дефіцит опадів в області з початку вегетаційного періоду їх кількості було недостатньо.
Найбільшим цей дефіцит – 40 % до норми, залишається в південних та північних районах області, проти 10-30 % на решті площ, а це значить може бути повернення посухи у разі відсутності дощів та підвищення температури у серпні, як це буває останніми роками. На сьогодні ж запаси вологи під пізніми та технічними культурами задовільні та достатні. Тобто умови для формування та наливу зерна пізніх ранніх строків сівби – цілком сприятливі.
Водночас така погода, а головне - тривале утримання високих температур грунту, була цілком сприятливою для накопичення крохмалю в бульбах картоплі. Тож урожай сформувався, хоч і невеликий, але з високими смаковими якостями.
Тож головне сьогодні, з припиненням опадів, використати погожі дні наступного тижня для прискорення темпів збирання врожаю та для обробки овочевих від шкідників та хвороб.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

11 грудня 2018, 17:42

2018 12 11 3 хвилиниНаталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ” поділилася з “Українською правдою. Життя” своїм досвідом та розповіла, як дорослим завжди знаходити спільну мову зі своїми нащадками.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.