Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

Щоб покращити екологію Тясмина треба придбати дві повітродувки за 1 млн 600 тис грн

Останніми днями у Смілі знову зчинився скандал навколо КП «ВодГео». Цього разу народний депутат від нашого округу Сергій Рудик звернув увагу на ще одну проблему в роботі водоканалу. Його працівники, економлячи електроенергію, вимикають кисень під час викидів стоків у річку. Це забруднює Тясмин, без кисню у воді гине все живе, тому річка цвіте і гниє. Сергій Рудик вважає, що треба вживати якихось заходів, щоб не допустити загибелі річки, тому звернувся у різні інстанції і ті наклали нові штрафи на КП «ВодГео», яке й так знаходиться на межі банкрутства.
Міський голова Олексій Цибко обурився діями нардепа. Його позиція така – для врятування Тясмина і КП «ВодГео» потрібні великі кошти. Тож краще б народний депутат допоміг вибити фінансування з держбюджету і попросив грошей для вирішення цієї проблеми. Є якісь негаразди - давайте разом це вирішувати, а не звинувачувати один одного. А нові штрафи лише доб’ють смілянський водоканал.
Помічник народного депутата Лідія Зайва розповіла на нараді, що Сергій Рудик зустрічався з колективом КП «ВодГео». Він пояснив, як їм діяти, щоб вибити кошти. Що для цього їм потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію.
Директор КП «ВодГео» Володимир Овсійчук розказав, що водоканал постійно очищає стоки, лабораторія це контролює. Але щоб розв’язати проблему, на яку вказує народний депутат, потрібно придбати дві повітродувки по 800 тис. грн. Грошей на це немає. Якщо на водоканал ще й за це накладатимуть штрафи, то підприємство тим більше не купить ті повітродувки. Також КП «ВодГео» звернувся за допомогою до Сергія Рудика. Очисні працюють, але там дуже економлять електроенергію, стоїть старе високозатратне обладнання. Тож хотілося б замінити його на нове й економне. Для цього проектно-кошторисна документація не потрібна, треба лише кошти.
Радниця міського голови Ірина Федорова розповіла, що міська рада звернулась до заступника голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Овчаренка. Він пообіцяв виділення грошової допомоги для закупівлі необхідного обладнання на КП «ВодГео», щоб уникнути екологічного лиха. Тож зараз чекають, коли область таки виділить гроші на ці повітродувки.
Ірина Федорова проінформувала, що у ДФРР зареєстровано 4 проекти щодо підтримки КП «ВодГео».
Міська рада звертається до європейських фондів, до державної програми «Питна вода», до різних джерел фінансування, щоб знайти додаткові кошти, залучити гроші і витягнути КП «ВодГео» з кризи. Наразі ж знову проводиться інвентаризація водоканалу, аналізується стан цього підприємства. Про результати повідомлять згодом.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

11 грудня 2018, 17:42

2018 12 11 3 хвилиниНаталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ” поділилася з “Українською правдою. Життя” своїм досвідом та розповіла, як дорослим завжди знаходити спільну мову зі своїми нащадками.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.