Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

15 грудня 2018, 14:15

Суспільство

У Черкасах, вперше в Україні, профінансували учнівські проекти

Черкаси стали першими в України, де міський бюджет профінансував учнівські проекти. Отож сім черкаських шкіл отримають по 10 000 гривень на втілення корисних для шкільної громади проектів. Серед працелюбних щасливчиків – перша міська гімназія, гуманітарно-правовий ліцей, школи № 9, 30, 27, 17 та 3.
Як розповідають у Черкаській міській раді, цього місяця школярі з міських шкіл брали участь у програмі мовних таборів GoCamp, які в місті над Дніпром організовані втретє. Спільно з іноземними волонтерами, котрі охоче працювали у міських школах, учні розробляли ідеї та плани реалізації власних проектів. На завершення роботи таборів шкільні громади проголосували за найкращий із запропонованих проектів. На втілення своїх задумок вони й отримали по 10 000 гривень.
Кошти на учнівські проекти були виділені із міського бюджету в рамках першого в Україні партиципаторного бюджетування шкіл, тобто бюджету участі. Завдяки цьому, наприклад, перша міська гімназія планує створити у себе астрономічну лабораторію та придбати телескоп.
Як наголошують у Черкаській міській раді, бюджет участі шкіл вже п’ять років успішно працює у навчальних закладах США, Франції, Португалії, Польщі і це дозволяє розвивати юному поколінню основні навички громадянства. Діти навчаються працювати у команді, освоюють лідерські навички, конкурентну гру, компромісний підхід, критичну думку, публічні виступи та самовираження завдяки проведеним проектам. До того ж у самих школах створюється демократична атмосфера, зміцнюється довіра учнів до управління школою, а місто стає рушійною силою для впровадження демократичних змін для молодого покоління України. Тож міська влада сподівається, що все це запрацює і в Черкасах.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Віталій Чепінога

Chepinoga

 

Про «радикальні медичні реформи»

 

Віталій Портніков

Портніков

 

 

Про те, яку Україну ми хочемо

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Сьогодні – День святого Андрія Первозванного

13 грудня 2018, 12:31

2018 12 13 Андрія13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного, який є рідним братом апостола Петра. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.