Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

24 березня 2019, 10:23
23 березня 2019, 15:31

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

У Черкасах, вперше в Україні, профінансували учнівські проекти

Черкаси стали першими в України, де міський бюджет профінансував учнівські проекти. Отож сім черкаських шкіл отримають по 10 000 гривень на втілення корисних для шкільної громади проектів. Серед працелюбних щасливчиків – перша міська гімназія, гуманітарно-правовий ліцей, школи № 9, 30, 27, 17 та 3.
Як розповідають у Черкаській міській раді, цього місяця школярі з міських шкіл брали участь у програмі мовних таборів GoCamp, які в місті над Дніпром організовані втретє. Спільно з іноземними волонтерами, котрі охоче працювали у міських школах, учні розробляли ідеї та плани реалізації власних проектів. На завершення роботи таборів шкільні громади проголосували за найкращий із запропонованих проектів. На втілення своїх задумок вони й отримали по 10 000 гривень.
Кошти на учнівські проекти були виділені із міського бюджету в рамках першого в Україні партиципаторного бюджетування шкіл, тобто бюджету участі. Завдяки цьому, наприклад, перша міська гімназія планує створити у себе астрономічну лабораторію та придбати телескоп.
Як наголошують у Черкаській міській раді, бюджет участі шкіл вже п’ять років успішно працює у навчальних закладах США, Франції, Португалії, Польщі і це дозволяє розвивати юному поколінню основні навички громадянства. Діти навчаються працювати у команді, освоюють лідерські навички, конкурентну гру, компромісний підхід, критичну думку, публічні виступи та самовираження завдяки проведеним проектам. До того ж у самих школах створюється демократична атмосфера, зміцнюється довіра учнів до управління школою, а місто стає рушійною силою для впровадження демократичних змін для молодого покоління України. Тож міська влада сподівається, що все це запрацює і в Черкасах.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Злодій шукав у стоматологічному кабінеті будівельні інструменти

24 березня 2019, 12:39

2019 03 24 policia

Раніше судимий смілянин вирішив на халяву розжитися дорогими будівельними електроінструментами. Він знав, що у приватному стоматологічному кабінеті ведуться ремонтні роботи, тож вирішив туди залізти.


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».