Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Суспільство

Смілянам розказали, чому жителям першого поверху – холодно, а п’ятого – жарко

У Смілі провели цікавий семінар на тему «Як можна зменшити витрати на опалення у багатоквартирному будинку?». Семінар організували Смілянський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та їхні партнери - група «Київські діалоги», а також КП «МіФК». На зустріч із смілянам приїхали столичні фахівці, які розказали про термомодернізацію багатоквартирних будинків.
Наші сучасні будинки мають великі термо і енерговитрати. До 1997 року в Україні будували однакові типові будинки – нерегульовані, однотрубні. Всі мали однакову температуру, весь район регулювався від котельні. У всіх була спільна проблема – верхнім поверхам було жарко, там відкривали кватирки, а у нижніх поверхах – недогрів, вмикали обігрівачі. А платили за це всі однаково.
Потім всі стали розумні, почали втручатися у систему опалення нерегульованого обігріву, чим повністю розбалансували систему. Київські фахівці наголошували: радянські інженери, коли будували будинки, - знали, що робили. На першому поверсі вони ставили більші радіатори, по 8 ребер, на 5-му поверсі – менші, по 4-6 ребер, бо там і так буде жарко. Тим часом сусідка із 5-го поверху, спустилась на перший і побачила, що у сусідів аж 9 ребер у радіаторі. Вона накрутила чоловіка і він, не розібравшись, встановив у них у квартирі таку ж систему – чим порушив обігрів всього будинку.
«Не можна розглядати свою квартиру окремо від цілого будинку. Проблема сусіда – скоро буде вашою проблемою. Всі жителі багатоповерхівки мають домовлятися між собою, співпрацювати. Якщо сусід ставить індивідуальне опалення – воно скоро скажеться і на вашій квартирі», - переконували кияни. Вони агітували проти індивідуального опалення, говорили, що доцільніше буде поставити індивідуальні теплові пункти. Але це рішення має прийняти весь будинок, всі сусіди.
Звісно, цих фахівців можна запідозрити у користі, бо вони розповідали і рекламували саме свою фірму по встановленню ІТП. Але в цілому семінар був пізнавальним. Спеціалісти дали кілька рекомендацій з економії тепла і енергозбереження, було цікаво почути і їхню думку про розвиток Сміли та майбутні перспективи опалюваних сезонів у нашій державі (до речі, не дуже втішні, тому що гідної альтернативи газу ще не впроваджують).
Тож хочеться подякувати прекрасним ініціаторам заходу – Смілянському МЦ СССДМ за те, що вони завжди на високому рівні організовують подібні семінари.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Олег Міщенко

2019 03 13 micchenko

 

 

Про рух фур у центрі міста 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олексій Цибко мріє повернутися на посаду міського голови Сміли

14 лютого 2019, 09:34

2019 02 14 Цибко 

Екс-мер Сміли Олексій Цибко планує повернутися на посаду міського голови.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Папуга сам обирає музику в інтернеті

21 березня 2019, 17:31

2019 03 21 papuga11

Як кажуть, і зайця можна навчити палити. Що вже казати про папуг, особливо породи жако.Дослідники кажуть, що ці пташки можуть запам’ятовувати до півтори тисячі слів і навіть виконувати нескладні логічні операції.


Цікаво
Синдром відкладеного життя – варто прочитати кожному

21 березня 2019, 18:35

2019 03 21 sindromУ житті кожного з нас існує велика кількість справ, які ми постійно відкладаємо на потім.


Афіша
У неділю у Смілі відзначать Міжнародний День театру

20 березня 2019, 13:10

2019 03 21 aficha

24 березня о 17.00 у міському будинку культури відбудеться святковий вечір «За лаштунками і на сцені».