Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

15 грудня 2018, 14:15

Суспільство

Смілянам розказали, чому жителям першого поверху – холодно, а п’ятого – жарко

У Смілі провели цікавий семінар на тему «Як можна зменшити витрати на опалення у багатоквартирному будинку?». Семінар організували Смілянський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та їхні партнери - група «Київські діалоги», а також КП «МіФК». На зустріч із смілянам приїхали столичні фахівці, які розказали про термомодернізацію багатоквартирних будинків.
Наші сучасні будинки мають великі термо і енерговитрати. До 1997 року в Україні будували однакові типові будинки – нерегульовані, однотрубні. Всі мали однакову температуру, весь район регулювався від котельні. У всіх була спільна проблема – верхнім поверхам було жарко, там відкривали кватирки, а у нижніх поверхах – недогрів, вмикали обігрівачі. А платили за це всі однаково.
Потім всі стали розумні, почали втручатися у систему опалення нерегульованого обігріву, чим повністю розбалансували систему. Київські фахівці наголошували: радянські інженери, коли будували будинки, - знали, що робили. На першому поверсі вони ставили більші радіатори, по 8 ребер, на 5-му поверсі – менші, по 4-6 ребер, бо там і так буде жарко. Тим часом сусідка із 5-го поверху, спустилась на перший і побачила, що у сусідів аж 9 ребер у радіаторі. Вона накрутила чоловіка і він, не розібравшись, встановив у них у квартирі таку ж систему – чим порушив обігрів всього будинку.
«Не можна розглядати свою квартиру окремо від цілого будинку. Проблема сусіда – скоро буде вашою проблемою. Всі жителі багатоповерхівки мають домовлятися між собою, співпрацювати. Якщо сусід ставить індивідуальне опалення – воно скоро скажеться і на вашій квартирі», - переконували кияни. Вони агітували проти індивідуального опалення, говорили, що доцільніше буде поставити індивідуальні теплові пункти. Але це рішення має прийняти весь будинок, всі сусіди.
Звісно, цих фахівців можна запідозрити у користі, бо вони розповідали і рекламували саме свою фірму по встановленню ІТП. Але в цілому семінар був пізнавальним. Спеціалісти дали кілька рекомендацій з економії тепла і енергозбереження, було цікаво почути і їхню думку про розвиток Сміли та майбутні перспективи опалюваних сезонів у нашій державі (до речі, не дуже втішні, тому що гідної альтернативи газу ще не впроваджують).
Тож хочеться подякувати прекрасним ініціаторам заходу – Смілянському МЦ СССДМ за те, що вони завжди на високому рівні організовують подібні семінари.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Віталій Чепінога

Chepinoga

 

Про «радикальні медичні реформи»

 

 

Віталій Портніков

Портніков

 

 

Про те, яку Україну ми хочемо

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Сьогодні – День святого Андрія Первозванного

13 грудня 2018, 12:31

2018 12 13 Андрія13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного, який є рідним братом апостола Петра. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.