Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

15 грудня 2018, 14:15

Суспільство

То було не отруєння, а африканська чума свиней

«Не так давно до нас звернулося керівництво Малостаросільського психоневрологічного інтернату з повідомленням, що у підсобному господарстві захворіло вісім свиней. У тварин була висока температура, вони відмовлялися від корму та води», – повідомили «Сміла.ua» у районному управлінні Держпродспоживслужби.
Як розповідають фахівці служби, спочатку ветлікар господарства лікував тварин антибіотиками, але їм не ставало краще. Він вважав, що свині отруїлися кормами і не підозрював, що тварини захворіли на африканську чуму свиней.
«Було прийнято рішення про виїзд спеціалістів Смілянської районної державної лікарні ветеринарної медицини в підсобне господарство для надання консультації», – наголошують в районному управлінні Держпродспоживслужби.
Вже на місці ветлікарі виявили 11 хворих тварин, одна з яких загинула. Тоді районні спеціалісти запідозрили захворювання на африканську чуму свиней. А згодом у Випробувальному центрі Державного науково–дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно–санітарної експертизи міста Києва, куди були направлені результати проведеного смілянськими фахівцями дослідження, зафіксували спалах африканської чуми свиней.
На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації прийняли рішення про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території психоневрологічного інтернату та затвердили план заходів по локалізації та ліквідації цього небезпечного захворювання.
Тож наразі утилізовано 152 хворих тварин, а в приміщенні, де вони утримувалися, проведено механічну очистку та трьохразову дезінфекцію, всі дерев’яні частини перегородок, підлоги, годівниць – були спалені.
«Ми звертаємося до жителів району з проханням убезпечити своїх домашніх тварин від таких небезпечних захворювань, як африканська чума свиней. І вкотре нагадуємо про дотримання певних правил утримання та годівлі тварин», – говорять у районному управлінні Держпродспоживслужби та закликають не згодовувати тваринам незнезаражені харчові відходи з кухні, для роботи в приміщенні мати спецодяг та спецвзуття, які використовуються тільки під час чистки приміщень та годівлі свиней, не купувати поросят на стихійних ринках, без супровідних документів, не допускати сторонніх осіб в місця, де утримуються свині, а у випадку виявлення ознак хвороби обов’язково повідомляти ветеринарну службу району.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Віталій Чепінога

Chepinoga

 

Про «радикальні медичні реформи»

 

Віталій Портніков

Портніков

 

 

Про те, яку Україну ми хочемо

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Сьогодні – День святого Андрія Первозванного

13 грудня 2018, 12:31

2018 12 13 Андрія13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного, який є рідним братом апостола Петра. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.