Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

13 грудня 2018, 08:21

Суспільство

Учасники колективу «Заграва» розповіли, як досягли успіху і як виховують своїх наступників

24 березня, у суботу, у МБК святкував свій творчий 30-річний ювілей Народний аматорський ансамбль козацької пісні ”Заграва”. Колектив «Заграва» - це гордість нашого міста, це досвідчені виконавці, патріоти, активісти, небайдужі люди, яких об’єднала разом любов до козацької пісні.

 

2018 03 29 заграва

 

У колективі пишаються тим, що мають в репертуарі 18 творів на вірші Тараса Шевченка. Можуть зробити окремий концерт лише за творами Шевченка! Кажуть, що скільки Шевченкових пісень не має жоден хор України.


- Ми 8 років підряд їздили у Холодний Яр на всі козацькі заходи. Саме на виступах нашого ансамблю базувалася музична програма козацьких свят. Ми завжди пропагували українську культуру і козацькі пісні, навіть за часів Януковича. У нашому місті ансамбль «Заграва» першим підтримував усі патріотичні мітинги, заходи, народні рухи, тому що наш репертуар дуже підходить до всіх подій, які відбуваються в Україні, - розповідає одна із солісток Любов Ткаченко кореспондентові Сміла.UA.


- За 30 років творчої діяльності чого тільки у нас не було! Було багато цікавих поїздок, виступів, знайомств, вражень… Із недавнього особливо запам’яталося, як у 2016 році ми їздили в Корсунь на Фестиваль патріотичної пісні ім.Моцика. Ми просто поїхали ,виступали поза конкурсом, і несподівано для себе завоювали І місце серед інших колективів фестивалю! – згадують артисти «Заграви». – В принципі, з кожної поїздки ми завжди повертаємось із нагородами. А співаємо просто так, без матеріальних заохочень. Особливість нашого колективу в тому, що ми всі різні. «Заграва» - це і педагог, і медик, і працівник депо, це робітники різних професій, представники усіх прошарків населення… Але нас об’єднує пісня, ми всі хвилюємося за спільну справу, підтримуємо один одного роками. У цьому секрет нашого успіху.


- Дуже важливо для нас те, що ми зуміли заохотили дітей, зацікавити молодь співати у нашому колекиві. Ініціатором нашої роботи з дітьми став міський голова Олексій Цибко. Ми прийшли до нього попросити грошей на нові костюми, бо старі мали вже більше 26 років. Він сказав, що підтримуватиме нас, якщо ми зуміємо організувати молодь і навчимо так гарно співати і юних смілян. Ми гуртом все добре зважили, і через 2 години створили дитячий колектив-супутник на базі Смілянської школи мистецтв. Дітям ця ідея сподобалась! Вони з нами кругом виступають. Це дуже цінно. Адже тут і патріотичне виховання молоді, і прищеплення любові до української культури, і виховання собі заміни, нового складу «Заграви», щоб наш колектив продовжував своє творче життя. За відмінну роботу з дітьми і чудові успіхи юних співаків, особливо подякувати треба викладачеві хорового співу у школі мистецтв - Тетяні Петрівні КУЛІНІЧ. Вона дуже багато працює, дбає, щоб молодий колектив виглядав достойно, - розповідає Любов Іванівна Ткаченко. – Ще завжди нам допомагають і включаються в роботу два чудових дитячих садки: №23 і №17. Велике спасибі їх директорам за розуміння і підтримку.


Колективові «Заграва» - 30 років. За цей час було дуже мало підтримки від влади. Артисти всього досягали самі, самі рекламувались, їздили, перемагали. Творчий шлях колективу - це успішні виступи на усіх обласних, районних та міських святах. За два роки перший керівник ансамблю Юрій Радзієвський здобув почесне звання Народний аматорський колектив, присвоєний Міністерством Культури України.
На ювілейному концерті колектив ансамблю поздоровили секретар міської ради Костянтин Синьогуб, голова Смілянської районної ради Володимир Грошев, помічник народного депутата України Сергія Рудика Лідія Зайва, начальник відділу культури міста Ірина Бобошко, директор міського будинку культури Анатолій Шулешко. Представники влади вручили Почесні грамоти за вагомий внесок в культурну скарбницю міста та України. Зокрема, Лідія Зайва передала подяку від народного депутата України Сергія Рудика.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Сьогодні – День святого Андрія Первозванного

13 грудня 2018, 12:31

2018 12 13 Андрія13 грудня християни відзначають День святого Андрія Первозванного, який є рідним братом апостола Петра. За дохристиянськими віруваннями українців, саме у цю ніч відбуваються містичні речі та дива.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.