Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

Стрічка новин

Суспільство

Очищення й поліпшення гідрологічного стану Тясмину — серед найголовніших екологічних пріоритетів

Невід’ємна частина джерела водних ресурсів — стік малих річок, струмків і потічків, у басейнах яких формується понад 60% водних ресурсів нашої країни. Як підрахувала громадська організація «Асоціація рибалок України», за останні 25 років з мапи зникло більш як 10 000 малих річок. Як розповідають в асоціації, ставлення у країні до водних ресурсів украй незадовільне. Останні 20 років фактично не проводять меліоративні роботи з розчищення замулених витоків річок, тож вони міліють і пересихають. Проблему посилює те, що останніми роками спостерігаємо сильне маловоддя — річки наповнюються тільки на 70% норми.

 

Не кращий стан малих річок і на Черкащині. Сумна екологічна ситуація навколо річки Тясмин нарешті дістала відповідну оцінку фахівців охорони довкілля. З’явилися й перспективи її поліпшення. Ще торік затверджено районну програму відродження річки, розраховану до 2020 року. Нині розгорнулася робота для реалізації визначених завдань. Над поліпшенням гідрологічного стану Тясмину працюють і в межах відповідної обласної програми.

 

Ідеться зокрема про припинення негативної практики розширення присадибних ділянок за рахунок розорювання земель прибережних захисних смуг, очищення засмічених відходами берегів і русла, посилення контролю за діяльністю підприємств-забруднювачів, щорічне інженерне обстеження територій уздовж річки, стану інженерних споруд, мета якого — визначення небезпечних ділянок та обсягів подальшого виконання робіт, реконструкцію гідротехнічної споруди ДП «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат», встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, облаштування організованих місць відпочинку населення біля водних об’єктів (зокрема пляжів) з регулярним прибиранням території. Розв’язати проблему екологічного оздоровлення басейну річки Тясмин вирішили за рахунок об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і недержавних організацій.

 

Очищення й поліпшення гідрологічного стану Тясмину — серед найголовніших екологічних пріоритетів області на нинішній рік. Як просувається реалізація заходів, спрямованих на відновлення Тясмину, недавно проаналізували в облдержадміністрації. За інформацією першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, до обласної екологічної програми входить 14 заходів і вартісних проектів, п’ять з яких уже реалізують у Тясминському суббасейні.

 

Для реалізації екопроектів на Тясмині сподіваються залучити й кошти обласного природоохоронного фонду шляхом реалізації відповідних проектів. Їх уже підготували Кам’янський, Чигиринський, Черкаський, Смілянський райони, Чигирин і Сміла спільно зі Степанецькою ОТГ та подали на розгляд комісії. Проведення необхідних заходів у суббасейні дасть змогу комплексно розв’язати цю проблему і зрештою поліпшити гідрологічний стан Тясмину. Ідеться не лише про розчищення цієї річки, а й тих, які впадають у басейн, наприклад Рудки, будівництво споруд з очищення стічних вод, ремонт дамби на водосховищі Сміли та багато іншого.

 

Нещодавно в області представили картографічний макет водного господарства. Згідно з ним, Черкащину поділено на 13 суббасейнів, з яких насамперед взялися за відновлення чотирьох. Поміж них і Тясминський. Найближчим часом карту доопрацюють, і вона стане путівником для рибників, водників та екологів під час реалізації заходів четвертого напряму Стратегії розвитку Черкащини, а саме екологічної безпеки та збереження довкілля.

 

Як зазначив керівник обласного управління водних ресурсів Микола Шведенко, очищення кількох суббасейнів сприятиме поліпшенню гідрологічного стану річки Тясмин. Управління рекомендує районам і відповідним структурам очистити всі басейни, взявши до уваги наявні на територіях очисні споруди, сміттєзвалища, прибережні захисні смуги тощо. Згодом розроблять і техніко-економічне обґрунтування для послідовності кроків з розчищення річок області. За словами Миколи Миколайовича, варто послуговуватися прикладом організації розчистки каналів річки Супій, що в Золотоніському районі. Це зроблено завдяки спільним зусиллям тамтешнього сільгосппідприємства СТОВ «Агрофірма «Маяк», обласної й місцевої влади. Микола Шведенко зазначив, що розчистити Тясмин готова допомогти й група компаній «Маїс».

 

Як наголошують в облдержадміністрації, система очищення річок має бути комплексною і послідовною. Адже часткові заходи повноцінного ефекту не дають. Об’єднавши зусилля й ресурси обласного та місцевих бюджетів, приватних підприємців, можна досягти мети. Беруться передовсім за очищення 4 із 13 річкових басейнів, зокрема Тясмину, Ятрані, Гнилого Тікичу та Супою.

 

Джерело: "Урядовий курєр"

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Валерій Данилевський

Данилевський

 

Про нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про ремонт дороги у Смілі і дисциплінарні стягнення

 

Віталій Федун

Федун

 

Про те, що головна проблема КП «ВодГео» - великі втрати води

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі з великим скандалом проголосували за підвищений тариф на воду, але загроза страйку КП «ВодГео» залишається

12 квітня 2018, 21:03

2018 04 12 виконком1Сьогодні був дуже скандальний і насичений виконком, який тривав 5 годин без перерви.


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та ФОП Лисенко возили хор ветеранів у Кропивницький на екскурсію

11 травня 2018, 09:20

2018 05 11 ветерани30 квітня учасники хору ветеранів війни і праці міського будинку культури їздили у місто Кропивницький на екскурсію.


Цікаво
Сьогодні – День святого Миколая Чудотворця

22 травня 2018, 11:10

2018 05 22 МикколайСьогодні, 22 травня, відзначається як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця, в народі ж кажуть - літнього Миколи.


Афіша