Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

17-01-2019
Терміново! Щойно відбувся брифінг про тарифи на тепло та проблеми теплопостачання у Смілі (відео)

17 січня у малій залі Будинку рад відбувся брифінг, на якому заступник голови Олександр Риджаніч

Читати далі...

Суспільство

Очищення й поліпшення гідрологічного стану Тясмину — серед найголовніших екологічних пріоритетів

Невід’ємна частина джерела водних ресурсів — стік малих річок, струмків і потічків, у басейнах яких формується понад 60% водних ресурсів нашої країни. Як підрахувала громадська організація «Асоціація рибалок України», за останні 25 років з мапи зникло більш як 10 000 малих річок. Як розповідають в асоціації, ставлення у країні до водних ресурсів украй незадовільне. Останні 20 років фактично не проводять меліоративні роботи з розчищення замулених витоків річок, тож вони міліють і пересихають. Проблему посилює те, що останніми роками спостерігаємо сильне маловоддя — річки наповнюються тільки на 70% норми.

 

Не кращий стан малих річок і на Черкащині. Сумна екологічна ситуація навколо річки Тясмин нарешті дістала відповідну оцінку фахівців охорони довкілля. З’явилися й перспективи її поліпшення. Ще торік затверджено районну програму відродження річки, розраховану до 2020 року. Нині розгорнулася робота для реалізації визначених завдань. Над поліпшенням гідрологічного стану Тясмину працюють і в межах відповідної обласної програми.

 

Ідеться зокрема про припинення негативної практики розширення присадибних ділянок за рахунок розорювання земель прибережних захисних смуг, очищення засмічених відходами берегів і русла, посилення контролю за діяльністю підприємств-забруднювачів, щорічне інженерне обстеження територій уздовж річки, стану інженерних споруд, мета якого — визначення небезпечних ділянок та обсягів подальшого виконання робіт, реконструкцію гідротехнічної споруди ДП «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат», встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, облаштування організованих місць відпочинку населення біля водних об’єктів (зокрема пляжів) з регулярним прибиранням території. Розв’язати проблему екологічного оздоровлення басейну річки Тясмин вирішили за рахунок об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і недержавних організацій.

 

Очищення й поліпшення гідрологічного стану Тясмину — серед найголовніших екологічних пріоритетів області на нинішній рік. Як просувається реалізація заходів, спрямованих на відновлення Тясмину, недавно проаналізували в облдержадміністрації. За інформацією першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, до обласної екологічної програми входить 14 заходів і вартісних проектів, п’ять з яких уже реалізують у Тясминському суббасейні.

 

Для реалізації екопроектів на Тясмині сподіваються залучити й кошти обласного природоохоронного фонду шляхом реалізації відповідних проектів. Їх уже підготували Кам’янський, Чигиринський, Черкаський, Смілянський райони, Чигирин і Сміла спільно зі Степанецькою ОТГ та подали на розгляд комісії. Проведення необхідних заходів у суббасейні дасть змогу комплексно розв’язати цю проблему і зрештою поліпшити гідрологічний стан Тясмину. Ідеться не лише про розчищення цієї річки, а й тих, які впадають у басейн, наприклад Рудки, будівництво споруд з очищення стічних вод, ремонт дамби на водосховищі Сміли та багато іншого.

 

Нещодавно в області представили картографічний макет водного господарства. Згідно з ним, Черкащину поділено на 13 суббасейнів, з яких насамперед взялися за відновлення чотирьох. Поміж них і Тясминський. Найближчим часом карту доопрацюють, і вона стане путівником для рибників, водників та екологів під час реалізації заходів четвертого напряму Стратегії розвитку Черкащини, а саме екологічної безпеки та збереження довкілля.

 

Як зазначив керівник обласного управління водних ресурсів Микола Шведенко, очищення кількох суббасейнів сприятиме поліпшенню гідрологічного стану річки Тясмин. Управління рекомендує районам і відповідним структурам очистити всі басейни, взявши до уваги наявні на територіях очисні споруди, сміттєзвалища, прибережні захисні смуги тощо. Згодом розроблять і техніко-економічне обґрунтування для послідовності кроків з розчищення річок області. За словами Миколи Миколайовича, варто послуговуватися прикладом організації розчистки каналів річки Супій, що в Золотоніському районі. Це зроблено завдяки спільним зусиллям тамтешнього сільгосппідприємства СТОВ «Агрофірма «Маяк», обласної й місцевої влади. Микола Шведенко зазначив, що розчистити Тясмин готова допомогти й група компаній «Маїс».

 

Як наголошують в облдержадміністрації, система очищення річок має бути комплексною і послідовною. Адже часткові заходи повноцінного ефекту не дають. Об’єднавши зусилля й ресурси обласного та місцевих бюджетів, приватних підприємців, можна досягти мети. Беруться передовсім за очищення 4 із 13 річкових басейнів, зокрема Тясмину, Ятрані, Гнилого Тікичу та Супою.

 

Джерело: "Урядовий курєр"

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Тетяна Бойко

boyko1

 

Про те, як у Смілі викликали аварійну бригаду

 

Андрій Черничко

Chernichko

 

Про збір допомоги для дитячого відділення лікарні імені Павлова

 

Сергій Мошенський

Moshenskiy

 

Про важкі «роздуми» від Ротмістрівської лікарні

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії райради говорили про розбиті дороги

26 грудня 2018, 09:29

2018 12 26 радаВідбулася 45 сесія районної ради, у порядку денному якої було 45 питань.


Економіка
Допомога на дітей: скільки отримають батьки у 2019-му

13 січня 2019, 12:55

2019 01 13 допомогаУ 2019 році при народженні дитини батьки отримуватимуть 41 280 грн. Сума не залежить від кількості дітей і виплачуватиметься протягом трьох років.


Суспільство
На нараді у Смілі мова йшла про безпеку праці

18 січня 2019, 11:21

2019 01 18 нарадаУ Смілі фахівці управління Дежрпраці у Черкаській області Анатолій Карпенко та Іван Варламов провели «круглий стіл».


Цікаво
У вишивці закодоване ваше ім’я

17 січня 2019, 17:25

2019 01 17 вишивказаголовок11

 

Українська вишивка сприймається тільки як декоративний елемент, але для наших предків вона мала велике значення. Вони могли буквально “читати” вишивку як книги, тому що кожен символ в орнаменті має своє значення.


Афіша
12 січня на «Авангарді» проведуть обласний Чемпіонат з футзалу для ветеранів

11 січня 2019, 14:35

2019 01 11 футзал12 січня у Смілі на стадіоні «Авангард» відбудуться зустрічі команд Чемпіонату Черкаської області з футзалу у віковій групі ветерани 40+.