Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

У Смілянському районі ВПЕРШЕ проведений земельний аукціон

21 та 22 грудня 2017 року в Смілянському районі відбулася важлива подія: проведено земельні торги з продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності. Про це кореспондентові Сміла.UA повідомив начальник Міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Роман Дорошенко.


– Це перші земельні аукціони, які відбулися в Смілянському районі з часів незалежності України, – зазначив керівник землевпорядної служби Смілянщини. – На торги були виставлені земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які ще ніколи не обробляли.

 

2017 12 29 аукц1

 

Сьогодні позиція Держгеокадастру України така: всі землі сільськогосподарського призначення державної власності мають працювати на наповнення місцевих бюджетів.


На Черкащині проводити аукціони з продажу прав оренди землі почали ще 2015 року, – розповідає Роман Дорошенко. – Смілянщина – останній район в області, який дійшов до цього. За два роки зволікання ми втратили мільйони. У 2015 році в районі було зарезервовано 500 гектарів землі, частину з них виділили учасникам АТО. На аукціон виставили 26 ділянок загальною площею майже 250 гектарів. На перших торгах орендарям запропонували взяти в користування 17 ділянок (114 гектарів): по одній ділянці в Носачеві й Мельниківці, 15 ділянок – у Голов’ятиному.


У результаті торгів визначено орендарів 12-тьох земельних ділянок загальною площею 86 га. Тепер ці землі використовуватимуть для ведення товарного сільськогосподарського виробництва протягом семи років.

Початкова ставка річної орендної плати становила 8% від нормативної грошової оцінки землі (НГО), що в процесі торгів збільшилася від 9% до 98,9 %. Так, найдорожчою стала земельна ділянка в адмінмежах Голов’ятинської сільської ради. Щорічно орендар сплачуватиме до сільської ради 98,9% від НГО, в грошовому еквіваленті – 24 013 грн. замість стартової ціни – 1942 грн. Максимальна ціна річної орендної плати в розмірі 59 557 грн. запропонована за ділянку площею 9,2 га в адмінмежах тієї ж сільської ради.

Усього працівники смілянського Держгеокадастру за два дні «наторгували» 308 тис. грн. для Голов’ятинської сільської ради. І ці кошти щорічно з урахуванням індексації сільрада отримуватиме 7 років поспіль!


У Смілянському районі є ще земельні ділянки, які планують виставити на торги. Це землі в Пастирському, Санжарисі, Балаклеї, Плескачівці.


За словами начальника Міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, в інших районах Черкащини в оренду вже передано сотні гектарів державної землі, орендна плата за які збагачує сільські бюджети. Там і землі не гуляють, і бюджети збільшуються.

 

У нашому ж районі через зволікання районної ради в затвердженні нормативної грошової оцінки землі, що є обов’язковою умовою проведення торгів, ця прибуткова справа тільки розпочинається.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Віталій Чепінога

Chepinoga

 

Про «радикальні медичні реформи»

 

 

Віталій Портніков

Портніков

 

 

Про те, яку Україну ми хочемо

 

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
18 грудня – День Сави, батька зимового Миколи

18 грудня 2018, 11:26

2018 12 18 СавиНа відміну від вчорашнього свята Варвари, сьогоднішній день Сави вважається здебільшого чоловічим.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.