Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Суспільство

Енергоінвест і влада сіли за стіл переговорів

19 грудня у Будинку рад між депутатами і виконкомом Смілянської міської ради та представниками ТОВ «Сміла Енергоінвест» відбулась «нарада для прискорення дій» та розв’язання проблеми з опаленням у Смілі.

 

2017 12 20 нарада

 

Треба зазначити, що суди і тиск смілян зробили своє діло, представники Енергоінвесту були більш відкритими, ніж зазвичай, та готовими до конструктивного діалогу.


Розпочав розмову активіст Віктор Овчаренко, який розповів, що делегація представників від Сміли щойно побувала на прийомі у заступника голови Черкаської ОДА Сергія Овчаренка. Разом з цим Віктор Степанович окреслив невтішну ситуацію, яка склалась у місті: смілян змушують підписати угоду про гарантію реструктуризації боргу Енергоінвесту, цим самим повісивши їхні борги на Смілу.


Тим часом Енергоінвест продовжує нарощувати борги. Ми вже повідомляли, що на сьогодні товариство має 89 млн боргу перед Нафтогазом, 73 млн – перед Черкасигазом. Через це Нафтогаз не дає Енергоінвестові ліміти на газ. Щоб опалювати Смілу товариство купує газ у приватних трейдерів. Та навіть ті ліміти газу закінчились ще 7 грудня і зараз йде розбаланс, Енергоінвест бере несанкціонований відбір газу, за що доведеться заплатити вдвічі дорожче. Черкасигаз дуже напружує ця ситуація. Вони хочуть зменшити борги і тиснуть на місто. Тому всі зацікавлені вирішити питання з опаленням Сміли і нарощуванням боргів у конструктивному руслі.


Сьогодні договір про співпрацю з ТОВ «Сміла Енергоінвест» вже розірваний. Але залишаються великі борги цього підприємства. З ними треба щось робити.


Нам зараз терміново потрібно зібрати всі необхідні документи і передати їх в Черкасиоблгаз і Нафтогаз, щоб отримати ліміти. І це слід зробити якнайскоріше, щоб швидше запустити роботу КП «Смілакомунтеплоенерго», - констатував Віктор Овчаренко. – Енергоінвест досі є постачальником тепла у місті. Йде розбаланс з отримання газу і цей розбаланс лягає на вас, - звернувся Віктор Степанович до представників ТОВ «Сміла Енергоінвест» . – У ваших інтересах теж має бути швидке вирішення цього питання, щоб наше комунальне підприємство скоріше запустилось, отримало ліміти і почало обігрівати квартири. До 20 грудня всі офіційні папери мають бути підготовлені.


Сьогодні із зібраними документами представники смілянської влади поїдуть у Черкасигаз і Нафтогаз та будуть вимагати лімітів для опалення міста.


Чому зараз нам не надають ліміти? Заважають багатомільйонні борги Енергоінвеста. Тому нам потрібен офіційний лист від ТОВ «Сміла Енергоінвест», в якому буде сформульовано, що за період попередніх років була накопичена заборгованість у Нафтогазі і Черкасиоблгазі. Цей борг є конкретно боргом компанії Енергоінвест, вони його підтверджують і він залишається за Енергоінвестом у будь-якому разі, - сказав Віктор Овчаренко.


Тим часом потрібно, щоб Смілянська міська рада проголосувала за гарантійний лист для КП «Смілакомунтеплоенерго», що у майбутньому не допустить боргів цього КП і гарантувати своєчасну проплату за газ. Це теж ще одна умова обласного керівництва.

 

Всі присутні на нараді розуміли: чим скоріше владнаються проблеми з документами, тим швидше розв’яжеться проблема із опаленням м.Сміла. Тож почали з того, що першочергово потрібно отримати спеціальні коди на газ для КП «Смілакомунтеплоенерго». Поки цього не станеться, Енергоінвест буде постачальником тепла у Смілі і буде велика загроза того, що Черкасигаз закриє всі котельні в місті.

 

Але одночасно два підприємства не можуть обігрівати місто. Щоб дати КП Володимира Пруса коди, потрібно їх забрати у Енергоінвеста. І тут виникає ще одна проблема – прийом-передачі майна, документів і працівників від ТОВ «Сміла Енергоінвест» до КП «Смілакомунтеплоенерго». Два керівника цих підприємств довго сварились зцього приводу, а депутати намагались їх помирити і знову направити діалог у конструктивне русло.

 

Керівники Енергоінвесту вимагають, щоб смілянське КП взяло на роботу усіх їхніх працівників, тому що дуже переживають за долю колективу. Тим часом Володимир Прус сказав, що хай краще виплатять людям заборгованість по зарплаті. Його також хвилює передача майна, лічильників, паспортів, документів, обладнання в лізингу. Тому було вирішено, що сьогодні розпочне роботу комісія з інвентаризації майна ТОВ «Сміла Енергоінвест», тому що у прийомі-передачі теж дуже багато проблемних питань і все надзвичайно заплутано.


Представники ТОВ «Сміла Енергоінвест» пояснили свою позицію, розповіли, що у їхніх боргах також винен національний монополіст НАК «Нафтогаз України». Разом із людьми і майном у КП «Смілакомунтеплоенерго» перейде дебіторська заборгованість. Наприклад, 2 млн грн боргу СМСЧ 14.

 

А головне – керівники Енергоінвесту у Смілі не вповноважені підписувати документи і листи, у яких сума перевищує 1 млн грн. Тож щоб підписати гарантійного листа, про якого говорить Віктор Овчаренко, потрібен дозвіл київських засновників компанії. Для цього потрібен час… Тож розв’язання проблеми затягується… А тягнути вже немає куди….


Віктор Овчаренко спитав у представників Енергоінвеста: чому вони не йшли на діалог раніше, чому допустили виникнення такої ситуації? Навіщо ставили перепони у роботі КП «Смілакомунтеплоенерго»? Чому довели місто до такого стану?


Запитання залишились без відповідей. Енергоінвестівці тільки запропонували забути старе і спільно вирішити нинішні питання та залишити одне одного у спокої. Але поки настане той бажаний спокій - смілянські владі потрібно зробити ще дуже багато роботи…

scroll back to top

Коментарі  

Виборець
+1 #1 Виборець 20.12.2017, 19:28
Знову дурять людей. Знову накинуть борги. Кому це все вигідно?
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

11 грудня 2018, 17:42

2018 12 11 3 хвилиниНаталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ” поділилася з “Українською правдою. Життя” своїм досвідом та розповіла, як дорослим завжди знаходити спільну мову зі своїми нащадками.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.