Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

16-10-2018
Сьогодні у Смілі вчаділи від газу чоловік і трирічна дитина

16 жовтня у нашому місті на вул. Генерала Дерев'янка трапилась трагедія.

Читати далі...

Суспільство

У відділі культури порахували, скільки у Смілі історичних пам'яток

Яскравим свідченням багатої історичної минувшини нашого краю є пам’ятки історії та культури. Серед них 16 пам’яток архітектури та містобудування. На території міста є пам’ятка археології - городище «Замок» 17-18 століть, пам’ятка садово-паркового мистецтва - міський парк культури та відпочинку.

Про героїчне минуле рідного краю свідчать зразки монументального мистецтва. Серед них 13 братських могил, 10 пам’ятників, 5 бюстів, 16 пам’ятних знаків, 22 меморіальних дошок, барельєфів та мозаїчних панно.

Облік та охорона пам’яток історії та культури здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Смілянської міської ради від 22 лютого 2012 року «Про закріплення пам’ятників історії та культури за організаціями, установами та підприємствами». З метою патріотичного виховання молодого покоління, здійснення відповідного контролю та проведення робіт з упорядкування пам’яток цим же рішенням було закріплено за кожною пам’яткою загальноосвітню школу та депутатів міської ради. Оформлено охоронні договори на міський краєзнавчий музей та міський парк культури та відпочинку.

З метою увічнення пам’яті визначених діячів та подій в історії України та міста Сміла, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на об’єктах комунальної власності, територіальної громади міста, у 2015 році сесією міської ради було прийняте рішення «Про затвердження Порядку встановлення пам’яток історії та культури на об’єктах комунальної власності територіальної громади міста Сміла та взяття їх на облік».
Періодично комісією у складі представників влади, управлінь та відділів виконавчого комітету здійснюється обстеження стану пам’яток з метою визначення об’єктів на яких необхідно провести ремонтні роботи.

Так, протягом останніх років було проведено капітальний ремонт Братської могили військовополонених, що знаходиться в парку мікрорайону радіоприладного заводу, Братській могилі військовополонених та мирних жителів по вул. генерала Дерев’янка (вул. Фурмана), проведено поточні ремонти пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, Братських могил радянських воїнів та підпільників.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

РОБОТА АНИ1

Дійові особи

Зоя Казанжі

Kazanshi

 

Про громадських активістів

 

 

Володимир Бердецький

Бердецький

 

 

Про те, що у Смілі досі немає ціни на тепло

 

Микола Стуженко

Стуженко1

 

Про зарплату працівникам СМСЧ№14 та нараду з Уляною Супрун

реклама АР 1

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Не відбулось засідання виконкому, бо більшість виїхала із Сміли

21 вересня 2018, 09:27

2018 09 21 виконкомВчора мало відбутися чергове засідання виконавчого комітету Смілянської міської ради.


Економіка
У більшості родин офіційно працює лише одна особа

02 вересня 2018, 14:49

2018 09 02 родиниЗа даними Головного управління статистики у Черкаській області, працюючих осіб у своєму складі мають 60,5% домогосподарств Черкащини


Суспільство
Футбольний Кубок Смілянщини здобула команда «Агро-Рось» із Ташлика

18 вересня 2018, 17:49

2018 09 18 футбол316 вересня на стадіоні «Юність» відбувся розіграш чергового кубку Смілянщини на призи Всеукраїнського об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ».


Цікаво
Сьогодні – Свята Покрова

14 жовтня 2018, 10:33

2018 10 14 Pokrova14 жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці.


Афіша
Смілян запрошують на свято богатирської сили

19 вересня 2018, 14:01

2018 09 19 Етап кубкаПід час Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2018, яка пройде у Кропивницькому, стартує Етап Кубка світу зі стронгмену