Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

24-04-2018
Шок: директор Енергоінвесту став начальником управління ЖКГ

Сьогодні вся смілянська інтернет-спільнота обговорює перше суперечливе рішення міського голови Олексія Цибка

Читати далі...

Суспільство

У відділі культури порахували, скільки у Смілі історичних пам'яток

Яскравим свідченням багатої історичної минувшини нашого краю є пам’ятки історії та культури. Серед них 16 пам’яток архітектури та містобудування. На території міста є пам’ятка археології - городище «Замок» 17-18 століть, пам’ятка садово-паркового мистецтва - міський парк культури та відпочинку.

Про героїчне минуле рідного краю свідчать зразки монументального мистецтва. Серед них 13 братських могил, 10 пам’ятників, 5 бюстів, 16 пам’ятних знаків, 22 меморіальних дошок, барельєфів та мозаїчних панно.

Облік та охорона пам’яток історії та культури здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Смілянської міської ради від 22 лютого 2012 року «Про закріплення пам’ятників історії та культури за організаціями, установами та підприємствами». З метою патріотичного виховання молодого покоління, здійснення відповідного контролю та проведення робіт з упорядкування пам’яток цим же рішенням було закріплено за кожною пам’яткою загальноосвітню школу та депутатів міської ради. Оформлено охоронні договори на міський краєзнавчий музей та міський парк культури та відпочинку.

З метою увічнення пам’яті визначених діячів та подій в історії України та міста Сміла, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на об’єктах комунальної власності, територіальної громади міста, у 2015 році сесією міської ради було прийняте рішення «Про затвердження Порядку встановлення пам’яток історії та культури на об’єктах комунальної власності територіальної громади міста Сміла та взяття їх на облік».
Періодично комісією у складі представників влади, управлінь та відділів виконавчого комітету здійснюється обстеження стану пам’яток з метою визначення об’єктів на яких необхідно провести ремонтні роботи.

Так, протягом останніх років було проведено капітальний ремонт Братської могили військовополонених, що знаходиться в парку мікрорайону радіоприладного заводу, Братській могилі військовополонених та мирних жителів по вул. генерала Дерев’янка (вул. Фурмана), проведено поточні ремонти пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, Братських могил радянських воїнів та підпільників.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

фристайл

Дійові особи

Юлія Фомічова

Фомічова3

  

 

Про материнство

 

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

 

Про ремонт доріг

 

 

Тетяна Забожко

Забожко

 

Про підняття тарифів на воду

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Смілянські депутати обрали секретаря міської ради – ним став податківець Костянтин Синьогуб

20 листопада 2017, 15:52

2017 11 20 сесСьогодні відбулось чергове 55-те засідання сесії Смілянської міської ради сьомого скликання.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
13-річна школярка-сирота зі сміли негайно потребує допомоги

18 листопада 2017, 10:57

2017 11 18 допомогаСмілянці Каріні Сігуновій тільки-но виповнилося 13 років, але випробування, яке підготувало їй життя занадто тяжка ноша для маленької дівчинки


Цікаво
З Південної Кореї океанічними течіями передають їжу, одяг та новини у Північну Корею (відео)

21 квітня 2018, 15:39

2018 04 21 кореяПредставники гуманітарних груп Південної Кореї навчилися використовувати океанічні течії, щоб переправляти їжу, одяг та інформаційну контрабанду громадянам Північної Кореї.


Афіша
Творча зустріч Андрія Кокотюхи з черкащанами – 7 грудня

22 листопада 2017, 18:30

2017 11 22 КокотюхаУсім, хто захоплюється творчістю українського письменника та сценариста Андрія Кокотюхи, повідомляємо, що на 7 грудня запланована його зустріч з читачами у Черкасах