Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

Суспільство

У відділі культури порахували, скільки у Смілі історичних пам'яток

Яскравим свідченням багатої історичної минувшини нашого краю є пам’ятки історії та культури. Серед них 16 пам’яток архітектури та містобудування. На території міста є пам’ятка археології - городище «Замок» 17-18 століть, пам’ятка садово-паркового мистецтва - міський парк культури та відпочинку.

Про героїчне минуле рідного краю свідчать зразки монументального мистецтва. Серед них 13 братських могил, 10 пам’ятників, 5 бюстів, 16 пам’ятних знаків, 22 меморіальних дошок, барельєфів та мозаїчних панно.

Облік та охорона пам’яток історії та культури здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Смілянської міської ради від 22 лютого 2012 року «Про закріплення пам’ятників історії та культури за організаціями, установами та підприємствами». З метою патріотичного виховання молодого покоління, здійснення відповідного контролю та проведення робіт з упорядкування пам’яток цим же рішенням було закріплено за кожною пам’яткою загальноосвітню школу та депутатів міської ради. Оформлено охоронні договори на міський краєзнавчий музей та міський парк культури та відпочинку.

З метою увічнення пам’яті визначених діячів та подій в історії України та міста Сміла, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на об’єктах комунальної власності, територіальної громади міста, у 2015 році сесією міської ради було прийняте рішення «Про затвердження Порядку встановлення пам’яток історії та культури на об’єктах комунальної власності територіальної громади міста Сміла та взяття їх на облік».
Періодично комісією у складі представників влади, управлінь та відділів виконавчого комітету здійснюється обстеження стану пам’яток з метою визначення об’єктів на яких необхідно провести ремонтні роботи.

Так, протягом останніх років було проведено капітальний ремонт Братської могили військовополонених, що знаходиться в парку мікрорайону радіоприладного заводу, Братській могилі військовополонених та мирних жителів по вул. генерала Дерев’янка (вул. Фурмана), проведено поточні ремонти пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, Братських могил радянських воїнів та підпільників.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про дорожні ремонти на Черкащині

 

Микола Щербаков

Щербаков М

 

Про новий спалах африканської чуми свиней у Балаклеї

 

 

Віктор Овчаренко

Овчаренко

 

Про ремонт доріг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міський голова розпускає виконком

26 травня 2018, 14:55

2018 05 26 виконкомНа офіційному сайті Смілянської міської ради з'явився ПРОЕКТ рішення "Про розпуск виконавчого комітету".


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
Олексій Цибко розповів, що зробив за два місяці на посаді мера

01 червня 2018, 11:27

2018 06 01 цибкоПомітно, що міський голова Олексій Цибко постійно рахує свої дні на посаді міського голови.


Цікаво
Міфи про високий тиск

21 липня 2018, 16:33

2018 07 21 nbcrСудини, транспортуючи кров, витримують тиск щодня. Зазвичай вони чудово з цим справляються, проте коли щось йде не так


Афіша
7 липня у Самгородку святкуватимуть Івана Купала

13 червня 2018, 10:46

купала1У суботу, 7 липня, у Самгородку традиційно святкуватимуть Івана Купала.