Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

Суспільство

У Смілі 322 жінки хворіють на рак молочної залози

Рак молочної залози (РМЗ) належить до найпоширеніших новоутворень в Україні. У нашому місті він посідає перше місце (18%) у структурі онкологічної захворюваності серед жінок. Біля 14% жінок помирають протягом першого року після встановлення діагнозу, перед усім внаслідок занедбаності хвороби.


- У Смілі захворюваність на рак молочної залози має тенденцію до постійного зростання. На сьогодні на обліку перебуває 322 особи. Протягом 2017 року на облік взято 20 осіб, з них 7 - при профогляді. З 1-2 стадією – 10, з 3 – 5 жінок, з 4 – 5 осіб, - розповів лікар онколог міської поліклініки для дорослих Андрій Пастухов кореспондентові Сміла.UA.


Ризик захворіти на РМЗ має кожна 9-10 жінка України. Встановлені чотири основні групи факторів ризику розвитку РМЗ:
Перша група: наявність у жінки раку однієї з молочних залоз або наявність раку молочної залози в анамнезі у близьких родичів (мати або рідна сестра) –ризик розвитку цієї патології у таких жінок в два рази вищий за пересічний, особливо, якщо родички захворіли в передменопаузі або рак був двостороннім.
Друга група: дисгормональні гіперплазії, особливо фібрознокістозні .
Третя група: порушення менструальної функції – ризик РМЗ збільшується з тривалим періодом менструації (ранній або пізній початок менструацій, рання або пізня менопауза).
Четверта група: репродуктивні фактори. Відносний ризик РМЗ вищий у жінок, які вперше завагітніли у віці 28-30 років і старше. У тих жінок, що не народжували, ризик вдвічі вищий ніж у жінок, які народжували. Безплідні жінки мають ризик вищий, ніж ті, що народжували. Також несприятливими факторами є: наявність викидня, абортів, народження першої дитини вагою понад 4 кг, багато молока при годуванні.


Жінки, які мають 3-4 будь-яких основних встановлених чинників ризику, відносяться до груп високого ризику.


Існують і інші фактори ризику, хоча їх вплив переконливо не доведений, а саме:
-екзогенні гормони (використання комбінованих естроген - прогестеронових пероральних контрацептивів з раннього віку протягом багатьох років);
-порушення статевого життя (початок статевого життя після 25 років, відсутність статевого задоволення, нерегулярне статеве життя, часті його перерви і тривале вдівство, особливо у віці 25-50 років);
-жирна і висококалорійна їжа, надлишок маси тіла;
-тютюнопаління та регулярне споживання алкоголю.


Своєчасна діагностика РМЗ на початкових стадіях, яка попереджає розвиток розповсюджених і занедбаних процесів, є основним елементом вторинної профілактики і можлива тільки в результаті масового обстеження жіночого населення.
Шанси на успіх і лікування будуть значно вищими, якщо виявити пухлину на початковому етапі її розвитку, при мінімальному розмірі. Це дає можливість досягти 5-річного виживання у 97-100% хворих. Тому раннє виявлення РМЗ – одна з головних можливостей вплинути на перебіг хвороби, ефективність її лікування та на якість життя хворої.

 

При виявленні ущільнень в молочній залозі, жінка повинна бути направлена на обстеження до мамолога ЧООД.
Рак молочної залози можна діагностувати з точністю до 97% при комбінації клінічних та мамографічних обстежень, при цьому позитивна мамографія не виключає цитологічного або гістологічного підтвердження.
Мамографія – це рентгенівське обстеження молочних залоз на спеціальних рентгенівських приладах – мамографах, які дозволяють отримати дуже якісне зображення всієї тканини молочної залози на рентгенівській плівці. Мамографія сьогодні найточніший метод ранньої діагностики пухлин МЗ. Метод дозволяє виявити більш ніж 90% пухлин МЗ на ранніх стадіях і завдячуючи цьому зменшити смертність на 25-30%, тому необхідно з профілактичною метою, незважаючи на те, є чи ні скарги стосовно молочних залоз, регулярно проходити скринінгові мамографічні обстеження.


Кожна жінка з 15 років повинна регулярно проводити самообстеження щомісячно у перші 6-10 днів після закінчення менструації; жінкам, у яких у зв’язку з віком менструації відсутні, в перший день кожного місяця; жінкам, які годують дітей грудьми, після годування дитини та зціджування молока.


МЕТОДИКА САМООБСТЕЖЕННЯ:
I.Стоячи перед дзеркалом:
1.Опустіть руки і огляньте молочні залози та соски спереду і з боків, звертаючи увагу на будь – які зміни їх форми, стану та кольору шкіри, підніміть молочні залози по черзі та огляньте складку під ними.
2.Покладіть обидві руки за голову і знову уважно огляньте залози та соски.
3.Покладіть руки на стегна, напружте м’язи грудей та рук і подивіться, чи немає вузлів або заглиблень.
4.Обережно стисніть сосок, щоб перевірити чи немає з нього виділень.
5.Праву руку покладіть на ліву молочну залозу і пучками пальців невеликими круговими рухами за годинниковою стрілкою помацайте молочні залози, пересуваючись по спіралі від периферії до соска. Перевірте чи немає пухлин, вузлів та ущільнень. Так само, але вже лівою рукою, промацайте праву молочну залозу.

 

II.Лежачи:
1.Ляжте на спину, підклавши під ліве плече подушку, заклавши ліву руку за голову. Правою рукою помацайте ліву молочну залозу так само, як і стоячи. Перевірте ділянку між молочною залозою і пахвовою ямкою, а також саму пахву, спочатку піднявши руки вгору, а потім випроставши їх уздовж тіла, легким натискуванням промацайте залозу під шкірою, міцніше натисніть, щоб промацати глибокі тканини.
2.Зробіть теж саме іншою рукою на правій молочній залозі.
Що можна виявити :
-ущільнення в молочній залозі, пахвовій ямці чи складці під молочною залозою або втягнення шкіри в цих місцях;
-виділення із соска або його втягнення;
-зміну шкіри, наприклад, зморщування чи складчастість;
-больові відчуття.


Якщо жінка виявила в себе один із описаних симптомів, потрібно негайно зверніться до лікаря хірурга, гінеколога, бажано онколога- мамолога, який проведе потрібне обстеження.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

РОБОТА АНИ1

Дійові особи

Ярослав Березань

березань2

 

 

 

Про створення ОТГ

 

Володимир Овсійчук

овсийчук

 

Про те, що у боргах водоканалу також винна і міська влада

 

Анатолій Голуб

Голуб

Про те, що треба їхати до Гройсмана і вибивати свої гроші, щоб віддати борги Обленерго

реклама АР 1

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Не відбулось засідання виконкому, бо більшість виїхала із Сміли

21 вересня 2018, 09:27

2018 09 21 виконкомВчора мало відбутися чергове засідання виконавчого комітету Смілянської міської ради.


Економіка
У більшості родин офіційно працює лише одна особа

02 вересня 2018, 14:49

2018 09 02 родиниЗа даними Головного управління статистики у Черкаській області, працюючих осіб у своєму складі мають 60,5% домогосподарств Черкащини


Суспільство
Футбольний Кубок Смілянщини здобула команда «Агро-Рось» із Ташлика

18 вересня 2018, 17:49

2018 09 18 футбол316 вересня на стадіоні «Юність» відбувся розіграш чергового кубку Смілянщини на призи Всеукраїнського об'єднання «ЧЕРКАЩАНИ».


Цікаво
Сьогодні –День осіннього рівнодення

23 вересня 2018, 13:06

2018 09 23 деньДень осіннього рівнодення припадає на 23 вересня. В цю добу тривалість дня і ночі однакові


Афіша
Смілян запрошують на свято богатирської сили

19 вересня 2018, 14:01

2018 09 19 Етап кубкаПід час Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2018, яка пройде у Кропивницькому, стартує Етап Кубка світу зі стронгмену