Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

 купала

Стрічка новин

22 червня 2018, 17:28

Суспільство

У Смілі діє центр, у якому жінок рятують від домашнього насилля

2017 10 30 кз

 

Вже понад 5 років у мікрорайоні Кут за адресою вул. Стуса, 35 працює комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Черкаської обласної ради. Сюди їдуть зі всієї Черкащини люди, які потрапили у складні життєві ситуації. Центр розрахований на 20 ліжко-місць. Проживання, юридична та психологічна допомога абсолютно безкоштовні.

 

2017 10 30 кз4

 

- Наш центр активно працює над впровадженням нових державних стандартів соціальних послуг сім’ям, та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ми обслуговуємо жителів Черкаської області.

- Сьогодні у нашому центрі перебуває 6 жінок та 11 дітей, - розповідає директор «Обласного центру соціально-психологічної допомоги» Людмила Бабич кореспондентові Сміла.UA. – У кожної своя складна ситуація, проблеми в сім’ї. Дуже часто до нас потрапляють жінки з фізичними ушкодженнями, травмами у пригніченому психо-емоційному стані, які постраждали від домашнього насилля. У розпалі сварки, коли чоловік застосовує фізичну силу, жінка тікає і встигає схопити лише найдорожче – дітей, часто без документів, одягу і предметів першої необхідності. Потім ми спільно з соціальними службами та органами правопорядку допомагаємо повернути або поновити документи, та надалі працюємо з жінками, надаємо допомогу. Скривджена жінка може реабілітуватись у нас, розібратись в своїх проблемах та знайти сили жити далі, ми допомагаємо працевлаштуватись, вирішити проблеми з житлом. Таким чином, особа може перебувати у на 90 діб – саме такий термін передбачає держава для того, щоб розпочати нове життя.

 

2017 10 30 кз2   2017 10 30 кз1


Звісно, працівники Центру вважають, що цього часу мало і пропонують продовжити термін перебування до 6 місяців. Також Людмила Бабич вважає, що потрібно системно працювати не тільки з жертвами, а й з домашніми кривдниками. Зараз в Україні склалась така ситуація, що органам правопорядку простіше наказати чоловіка штрафом, примусовими роботами і все. Але проблем сім’ї, нажаль, це не вирішує. Ніхто не працює над тим, щоб помирити, стабілізувати і врятувати сім’ю, а для цього потрібна системна робота в плані корекції особистості саме кривдника. І це потрібно реалізувати, адже подібні випадки зараз дуже часті – через ігроманію, наркоманію, пияцтво родини розпадаються, їм потрібна допомога.

 

2017 10 30 кз5   2017 10 30 кз3

 

Проте не тільки жінки перебувають у Центрі. Нещодавно тут мешкав 25-річниий хлопець, який ніде не міг собі знайти роботу і тому мав проблеми. Також у Центрі жила бабуся, яку родичі обманом викинули з власної хати і їй не було де подітись. Вікових чи статевих обмежень для клієнтів немає.
Колектив Центру, який налічує 10 досвідчених спеціалістів – юрисконсультів, соціологів, психологів - дадуть пораду і допоможуть розв’язати будь-яку проблему. При цьому допомога надається цілодобово і безкоштовно, є індивідуальні, сімейні і групові консультації, працює денний і цілодобовий стаціонар. Для кожного мешкаця центру розробляється індивідуальний план виведення з кризової ситуації.
- Іноді нам вдається відродити сім’ю, але потрібно, щоб обоє з подружжя цього хотіли, - говорить директор «Обласного центру соціально-психологічної допомоги» Людмила Бабич. - Будь-яка людина, яка відчуває себе безпорадною, немає родичів, друзів, може попросити допомоги у нас. Головне – щоб людина сама хотіла змінити своє життя, а ми вже докладемо усіх зусиль, щоб їй у цьому допомогти.

scroll back to top

Коментарі  

Людмила Бабич
0 #2 Людмила Бабич 03.11.2017, 17:48
Цитую татьяна:
А вы оказываете помощь женщинам, пережившим психологическое насилие ?

До нас звертаються і одержують допомогу жертви будь-який видів насильства. Звертайтесь за консультацією особисто.
Цитата
татьяна
0 #1 татьяна 30.10.2017, 21:32
А вы оказываете помощь женщинам, пережившим психологическое насилие ?
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Володимир Ховайба

Ховайба

 

Про перші кроки об’єднаної громади

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про відпочинок і оздоровлення дітей на Черкащині

 

Олексій Цибко

цибко 

Про прозорість влади та новий стиль керування містом

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міський голова розпускає виконком

26 травня 2018, 14:55

2018 05 26 виконкомНа офіційному сайті Смілянської міської ради з'явився ПРОЕКТ рішення "Про розпуск виконавчого комітету".


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
Олексій Цибко розповів, що зробив за два місяці на посаді мера

01 червня 2018, 11:27

2018 06 01 цибкоПомітно, що міський голова Олексій Цибко постійно рахує свої дні на посаді міського голови.


Цікаво
Міфи про 22 червня

22 червня 2018, 17:28

2018 06 22 мифи22 червня визначено як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни


Афіша
7 липня у Самгородку святкуватимуть Івана Купала

13 червня 2018, 10:46

купала1У суботу, 7 липня, у Самгородку традиційно святкуватимуть Івана Купала.