Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Суспільство

У Смілі діє центр, у якому жінок рятують від домашнього насилля

2017 10 30 кз

 

Вже понад 5 років у мікрорайоні Кут за адресою вул. Стуса, 35 працює комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Черкаської обласної ради. Сюди їдуть зі всієї Черкащини люди, які потрапили у складні життєві ситуації. Центр розрахований на 20 ліжко-місць. Проживання, юридична та психологічна допомога абсолютно безкоштовні.

 

2017 10 30 кз4

 

- Наш центр активно працює над впровадженням нових державних стандартів соціальних послуг сім’ям, та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ми обслуговуємо жителів Черкаської області.

- Сьогодні у нашому центрі перебуває 6 жінок та 11 дітей, - розповідає директор «Обласного центру соціально-психологічної допомоги» Людмила Бабич кореспондентові Сміла.UA. – У кожної своя складна ситуація, проблеми в сім’ї. Дуже часто до нас потрапляють жінки з фізичними ушкодженнями, травмами у пригніченому психо-емоційному стані, які постраждали від домашнього насилля. У розпалі сварки, коли чоловік застосовує фізичну силу, жінка тікає і встигає схопити лише найдорожче – дітей, часто без документів, одягу і предметів першої необхідності. Потім ми спільно з соціальними службами та органами правопорядку допомагаємо повернути або поновити документи, та надалі працюємо з жінками, надаємо допомогу. Скривджена жінка може реабілітуватись у нас, розібратись в своїх проблемах та знайти сили жити далі, ми допомагаємо працевлаштуватись, вирішити проблеми з житлом. Таким чином, особа може перебувати у на 90 діб – саме такий термін передбачає держава для того, щоб розпочати нове життя.

 

2017 10 30 кз2   2017 10 30 кз1


Звісно, працівники Центру вважають, що цього часу мало і пропонують продовжити термін перебування до 6 місяців. Також Людмила Бабич вважає, що потрібно системно працювати не тільки з жертвами, а й з домашніми кривдниками. Зараз в Україні склалась така ситуація, що органам правопорядку простіше наказати чоловіка штрафом, примусовими роботами і все. Але проблем сім’ї, нажаль, це не вирішує. Ніхто не працює над тим, щоб помирити, стабілізувати і врятувати сім’ю, а для цього потрібна системна робота в плані корекції особистості саме кривдника. І це потрібно реалізувати, адже подібні випадки зараз дуже часті – через ігроманію, наркоманію, пияцтво родини розпадаються, їм потрібна допомога.

 

2017 10 30 кз5   2017 10 30 кз3

 

Проте не тільки жінки перебувають у Центрі. Нещодавно тут мешкав 25-річниий хлопець, який ніде не міг собі знайти роботу і тому мав проблеми. Також у Центрі жила бабуся, яку родичі обманом викинули з власної хати і їй не було де подітись. Вікових чи статевих обмежень для клієнтів немає.
Колектив Центру, який налічує 10 досвідчених спеціалістів – юрисконсультів, соціологів, психологів - дадуть пораду і допоможуть розв’язати будь-яку проблему. При цьому допомога надається цілодобово і безкоштовно, є індивідуальні, сімейні і групові консультації, працює денний і цілодобовий стаціонар. Для кожного мешкаця центру розробляється індивідуальний план виведення з кризової ситуації.
- Іноді нам вдається відродити сім’ю, але потрібно, щоб обоє з подружжя цього хотіли, - говорить директор «Обласного центру соціально-психологічної допомоги» Людмила Бабич. - Будь-яка людина, яка відчуває себе безпорадною, немає родичів, друзів, може попросити допомоги у нас. Головне – щоб людина сама хотіла змінити своє життя, а ми вже докладемо усіх зусиль, щоб їй у цьому допомогти.

scroll back to top

Коментарі  

Людмила Бабич
0 #2 Людмила Бабич 03.11.2017, 17:48
Цитую татьяна:
А вы оказываете помощь женщинам, пережившим психологическое насилие ?

До нас звертаються і одержують допомогу жертви будь-який видів насильства. Звертайтесь за консультацією особисто.
Цитата
татьяна
0 #1 татьяна 30.10.2017, 21:32
А вы оказываете помощь женщинам, пережившим психологическое насилие ?
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій Цаподой

2018 02 15 Цаподой

 

 

Про купівлю сміттєвозів

  

Юрій Медведенко

Медведенко

 

Чого від влади очікує активна громадськість Сміли!?

Юлія Фомічова

Фомічова3

 

Про поїздку небезпечною маршруткою

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Смілянські депутати обрали секретаря міської ради – ним став податківець Костянтин Синьогуб

20 листопада 2017, 15:52

2017 11 20 сесСьогодні відбулось чергове 55-те засідання сесії Смілянської міської ради сьомого скликання.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
13-річна школярка-сирота зі сміли негайно потребує допомоги

18 листопада 2017, 10:57

2017 11 18 допомогаСмілянці Каріні Сігуновій тільки-но виповнилося 13 років, але випробування, яке підготувало їй життя занадто тяжка ноша для маленької дівчинки


Цікаво
Цукор також підвищує кров’яний тиск.

17 лютого 2018, 20:23

2018 02 17 цукорА ви знаєте, що цукор підвищує тиск сильніше навіть, ніж сіль?


Афіша
Творча зустріч Андрія Кокотюхи з черкащанами – 7 грудня

22 листопада 2017, 18:30

2017 11 22 КокотюхаУсім, хто захоплюється творчістю українського письменника та сценариста Андрія Кокотюхи, повідомляємо, що на 7 грудня запланована його зустріч з читачами у Черкасах