Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

245х245 книги

Стрічка новин

23-02-2018
З понеділка ПАТ «Черкасигаз» знову буде відключати опалення в Смілі

Постачання газу на газові котельні Сміли в понеділок або вівторок, можливо, буде знов вимкнуто. 

Читати далі...

Суспільство

На Пастирському городищі тривають розкопки

На Пастирському городищі веде розкопки археологічна експедиція інституту археології НАН України. Археологи працюють тут вперше після тривалої перерви.

 

2017 08 28 роз1


«Півтора місяці на городищі досліджуємо об’єкт – ділянку рову і оборонної стіни. Це була каркасна деревяна конструкція, обмазана глиною, яка йшла поверх валу і під час пожежі впала в рів», – розповідає «Сміла.UA» кандидат історичних наук, науковий співробітник інституту археології НАН України і керівник археологічної експедиції Андрій Скиба.

 

2017 08 28 роз


Він каже, древня контрукція добре збереглася. Тож археологи вже дослідили дванадцятиметрову ділянку цього рову і завалів стіни та простір перед ровом.
Під час розкопок було знайдено 6-8 керамічних посудин, дерев’яні конструкції стіни, частини обвуглених жердин.
«Загалом цьогорічну експедицію можна назвати вдалою, адже маємо цікаві знахідки. Разом з археологами –професіоналами Ярославом Володарем - Урбановичем, В’ячеславом Барановвим, Євгеном Синицею, Сергієм Чернишом, Сергієм Хваном, Валерієм Манько працювали студенти з Таврійського, Ніженського університетів та Національного університету імені Драгоманова», – наголошує Андрій Скиба.
Взагалі Пастирське городище, пояснює він, є унікальною археологічною пам’яткою, аналогій якій немає. Оскільки вона особливо вирізняється серед словянських пам’яток.
Адже, уточнює пан Андрій, Пастирське городище було потужним ремісничим центром, у якому працювали дуже кваліфіковані майстри і які володіли складною технологією виготовлення посуду.
До того ж, уточнює, був хтось, хто його організував, хто виступив замовником такого центру.
«Ми не можемо точно знати про етнічний склад населення, яке тут жило. Але можна сказати напевно, що тут мешкали слов’яни, про що свідчить знайдений характерний посуд, посуд пастирського типу», – підсумовує керівник археологічної експедиції.
І додає, за час, відколи у Пастирському працює експедиція, її підтримували добрі люди. Зокрема, допомогло коштами та продуктами харчування ТОВ «Агро-Рось». Тож археологи вдячні за це засновнику товариства Анатолію Семинозі та депутату Смілянської районної ради Віктору Золотоверхому.

Людмила ВАНІНА

 

На знімку: тривають розкопки Пастирського городища.

Фото із ФБ.

 

ДОВІДКА «Сміла.UA»
Пастирське городище займає площу приблизно 25 гектарів із шарами скіфського (7–3 ст. до н. е.) та ранньосередньовічного (остання чв. 7 – серед. 8 ст.) часу.
Воно розташоване на берегах річки Сухий Ташлик у Смілянському районі. Поблизу городища є кургани, де поховано представників скіфської родової знаті.
Вже досліджено 50 ранньосередньовічних житлових чотирикутних напівземлянок, господарські споруди та ями. Виявлено обвуглене просо, ячмінь, сочевицю, горох, коноплі, жито, пшеницю, овес.
Розкопками відкрито залишки жител наземного та напівземлянкового типу, що загинули від пожежі. Знайдено посуд, виготовлений на гончарному крузі, численні сільськогосподарські знаряддя праці та ювелірні вироби з бронзи і срібла.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Інна Руденко

руденко

 

Про героя - однокласника Пасхаліна Юрія спогад

  

Сергій Цаподой

2018 02 15 Цаподой

 

 

Про купівлю сміттєвозів

  

Юрій Медведенко

Медведенко

 

Чого від влади очікує активна громадськість Сміли!?

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Смілянські депутати обрали секретаря міської ради – ним став податківець Костянтин Синьогуб

20 листопада 2017, 15:52

2017 11 20 сесСьогодні відбулось чергове 55-те засідання сесії Смілянської міської ради сьомого скликання.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
13-річна школярка-сирота зі сміли негайно потребує допомоги

18 листопада 2017, 10:57

2017 11 18 допомогаСмілянці Каріні Сігуновій тільки-но виповнилося 13 років, але випробування, яке підготувало їй життя занадто тяжка ноша для маленької дівчинки


Цікаво
Разом з Tesla до космосу відправили секретний вантаж: з'явилися подробиці

23 лютого 2018, 17:45

2018 02 23 теслаВантаж сховали всередині червоного кабріолета Tesla, запущеного на ракеті Falcon Хеві


Афіша
Творча зустріч Андрія Кокотюхи з черкащанами – 7 грудня

22 листопада 2017, 18:30

2017 11 22 КокотюхаУсім, хто захоплюється творчістю українського письменника та сценариста Андрія Кокотюхи, повідомляємо, що на 7 грудня запланована його зустріч з читачами у Черкасах