Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

21 листопада 2017, 14:32
21-11-2017
У районі РПЗ збили пішохода насмерть

У Смілі, в районі РПЗ, поблизу магазину «Санта Марія» збили людину насмерть.

Читати далі...

Суспільство

На Пастирському городищі тривають розкопки

На Пастирському городищі веде розкопки археологічна експедиція інституту археології НАН України. Археологи працюють тут вперше після тривалої перерви.

 

2017 08 28 роз1


«Півтора місяці на городищі досліджуємо об’єкт – ділянку рову і оборонної стіни. Це була каркасна деревяна конструкція, обмазана глиною, яка йшла поверх валу і під час пожежі впала в рів», – розповідає «Сміла.UA» кандидат історичних наук, науковий співробітник інституту археології НАН України і керівник археологічної експедиції Андрій Скиба.

 

2017 08 28 роз


Він каже, древня контрукція добре збереглася. Тож археологи вже дослідили дванадцятиметрову ділянку цього рову і завалів стіни та простір перед ровом.
Під час розкопок було знайдено 6-8 керамічних посудин, дерев’яні конструкції стіни, частини обвуглених жердин.
«Загалом цьогорічну експедицію можна назвати вдалою, адже маємо цікаві знахідки. Разом з археологами –професіоналами Ярославом Володарем - Урбановичем, В’ячеславом Барановвим, Євгеном Синицею, Сергієм Чернишом, Сергієм Хваном, Валерієм Манько працювали студенти з Таврійського, Ніженського університетів та Національного університету імені Драгоманова», – наголошує Андрій Скиба.
Взагалі Пастирське городище, пояснює він, є унікальною археологічною пам’яткою, аналогій якій немає. Оскільки вона особливо вирізняється серед словянських пам’яток.
Адже, уточнює пан Андрій, Пастирське городище було потужним ремісничим центром, у якому працювали дуже кваліфіковані майстри і які володіли складною технологією виготовлення посуду.
До того ж, уточнює, був хтось, хто його організував, хто виступив замовником такого центру.
«Ми не можемо точно знати про етнічний склад населення, яке тут жило. Але можна сказати напевно, що тут мешкали слов’яни, про що свідчить знайдений характерний посуд, посуд пастирського типу», – підсумовує керівник археологічної експедиції.
І додає, за час, відколи у Пастирському працює експедиція, її підтримували добрі люди. Зокрема, допомогло коштами та продуктами харчування ТОВ «Агро-Рось». Тож археологи вдячні за це засновнику товариства Анатолію Семинозі та депутату Смілянської районної ради Віктору Золотоверхому.

Людмила ВАНІНА

 

На знімку: тривають розкопки Пастирського городища.

Фото із ФБ.

 

ДОВІДКА «Сміла.UA»
Пастирське городище займає площу приблизно 25 гектарів із шарами скіфського (7–3 ст. до н. е.) та ранньосередньовічного (остання чв. 7 – серед. 8 ст.) часу.
Воно розташоване на берегах річки Сухий Ташлик у Смілянському районі. Поблизу городища є кургани, де поховано представників скіфської родової знаті.
Вже досліджено 50 ранньосередньовічних житлових чотирикутних напівземлянок, господарські споруди та ями. Виявлено обвуглене просо, ячмінь, сочевицю, горох, коноплі, жито, пшеницю, овес.
Розкопками відкрито залишки жител наземного та напівземлянкового типу, що загинули від пожежі. Знайдено посуд, виготовлений на гончарному крузі, численні сільськогосподарські знаряддя праці та ювелірні вироби з бронзи і срібла.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій Таран

таран

Ми вимагаємо розслідування злочину проти Сміли 

Віктор Федоренко

Федоренко1

За що хотів звільнити директора КП «Комунальник»

 

Любов Здорик

здорик

 

Про повернення Сергія Ананка на посаду

  

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
«Державні дороги фінансуємо, а районні – у жахливому стані»,– депутати про свою роботу

10 жовтня 2017, 14:17

2017 10 10 сесГаряче аж до криків було сьогодні на засіданні позачергової сесії районної ради.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
Сміляни досі мерзнуть у своїх оселях (відео)

19 жовтня 2017, 15:30

2017 10 19 холодноПро проблеми з теплопостачанням у Смілі знає вже вся Україна


Цікаво
Сьогодні – Михайлів день

21 листопада 2017, 14:32

2017 11 21 мих21 листопада - Михайлів день, за яким в народі визначали, якою буде погода аж до дня Святого Миколая - 19 грудня.


Афіша
Мюзикл рок-опера DIVKA

08 листопада 2017, 18:15

2017 11 06 дивкаВперше в нашому місті насправді крутий сучасний мюзикл, дуже незвична, але захоплююча постановка історії кохання за мотивами відомого твору Котляревського "Наталка Полтавка".