Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Суспільство

На Пастирському городищі тривають розкопки

На Пастирському городищі веде розкопки археологічна експедиція інституту археології НАН України. Археологи працюють тут вперше після тривалої перерви.

 

2017 08 28 роз1


«Півтора місяці на городищі досліджуємо об’єкт – ділянку рову і оборонної стіни. Це була каркасна деревяна конструкція, обмазана глиною, яка йшла поверх валу і під час пожежі впала в рів», – розповідає «Сміла.UA» кандидат історичних наук, науковий співробітник інституту археології НАН України і керівник археологічної експедиції Андрій Скиба.

 

2017 08 28 роз


Він каже, древня контрукція добре збереглася. Тож археологи вже дослідили дванадцятиметрову ділянку цього рову і завалів стіни та простір перед ровом.
Під час розкопок було знайдено 6-8 керамічних посудин, дерев’яні конструкції стіни, частини обвуглених жердин.
«Загалом цьогорічну експедицію можна назвати вдалою, адже маємо цікаві знахідки. Разом з археологами –професіоналами Ярославом Володарем - Урбановичем, В’ячеславом Барановвим, Євгеном Синицею, Сергієм Чернишом, Сергієм Хваном, Валерієм Манько працювали студенти з Таврійського, Ніженського університетів та Національного університету імені Драгоманова», – наголошує Андрій Скиба.
Взагалі Пастирське городище, пояснює він, є унікальною археологічною пам’яткою, аналогій якій немає. Оскільки вона особливо вирізняється серед словянських пам’яток.
Адже, уточнює пан Андрій, Пастирське городище було потужним ремісничим центром, у якому працювали дуже кваліфіковані майстри і які володіли складною технологією виготовлення посуду.
До того ж, уточнює, був хтось, хто його організував, хто виступив замовником такого центру.
«Ми не можемо точно знати про етнічний склад населення, яке тут жило. Але можна сказати напевно, що тут мешкали слов’яни, про що свідчить знайдений характерний посуд, посуд пастирського типу», – підсумовує керівник археологічної експедиції.
І додає, за час, відколи у Пастирському працює експедиція, її підтримували добрі люди. Зокрема, допомогло коштами та продуктами харчування ТОВ «Агро-Рось». Тож археологи вдячні за це засновнику товариства Анатолію Семинозі та депутату Смілянської районної ради Віктору Золотоверхому.

Людмила ВАНІНА

 

На знімку: тривають розкопки Пастирського городища.

Фото із ФБ.

 

ДОВІДКА «Сміла.UA»
Пастирське городище займає площу приблизно 25 гектарів із шарами скіфського (7–3 ст. до н. е.) та ранньосередньовічного (остання чв. 7 – серед. 8 ст.) часу.
Воно розташоване на берегах річки Сухий Ташлик у Смілянському районі. Поблизу городища є кургани, де поховано представників скіфської родової знаті.
Вже досліджено 50 ранньосередньовічних житлових чотирикутних напівземлянок, господарські споруди та ями. Виявлено обвуглене просо, ячмінь, сочевицю, горох, коноплі, жито, пшеницю, овес.
Розкопками відкрито залишки жител наземного та напівземлянкового типу, що загинули від пожежі. Знайдено посуд, виготовлений на гончарному крузі, численні сільськогосподарські знаряддя праці та ювелірні вироби з бронзи і срібла.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Віктор Кравченко

Кравченко

 

«Щоб тобі дали гроші, треба бути в ОТГ»

 

 

Олександр Беззубий

Беззубий

 

Про підготовку району до опалювального сезону 

Наталія Сергєєва

Сергєєва

 

 

«Як дурять нашого брата!»

 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сесії райради проводяться з порушеннями

22 серпня 2017, 15:26

2017 08 22 райрадаЗа останній рік роботи Смілянська районна рада перетворилася з колегіального органу на одноосібний


Економіка
Що винен - оддати повинен

05 вересня 2017, 14:39

2017 09 05 боргНу, ніяк не вдається у Смілі погасити довготривалу заборгованість по зарплаті, що складає понад 9 мільйонів грошей


Суспільство
Увага: субсидії по - новому!

07 вересня 2017, 10:47

2017 09 06 субсПри призначенні субсидії враховуються нині доходи за 6 останні місяців


Цікаво
Сьогодні за народним календарем – Петро та Павло осінні

23 вересня 2017, 14:16

2017 09 23 петра23 вересня за народним календарем – Петро та Павло осінні.


Афіша
Смілян вітатиме "ТАРТАК"

09 вересня 2017, 11:44

2017 09 09 тартакВже не є секретом, що 16 вересня на День міста центральну площу "запалюватиме" легендарний гурт "ТАРТАК"