Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

 купала

Стрічка новин

Суспільство

На Пастирському городищі тривають розкопки

На Пастирському городищі веде розкопки археологічна експедиція інституту археології НАН України. Археологи працюють тут вперше після тривалої перерви.

 

2017 08 28 роз1


«Півтора місяці на городищі досліджуємо об’єкт – ділянку рову і оборонної стіни. Це була каркасна деревяна конструкція, обмазана глиною, яка йшла поверх валу і під час пожежі впала в рів», – розповідає «Сміла.UA» кандидат історичних наук, науковий співробітник інституту археології НАН України і керівник археологічної експедиції Андрій Скиба.

 

2017 08 28 роз


Він каже, древня контрукція добре збереглася. Тож археологи вже дослідили дванадцятиметрову ділянку цього рову і завалів стіни та простір перед ровом.
Під час розкопок було знайдено 6-8 керамічних посудин, дерев’яні конструкції стіни, частини обвуглених жердин.
«Загалом цьогорічну експедицію можна назвати вдалою, адже маємо цікаві знахідки. Разом з археологами –професіоналами Ярославом Володарем - Урбановичем, В’ячеславом Барановвим, Євгеном Синицею, Сергієм Чернишом, Сергієм Хваном, Валерієм Манько працювали студенти з Таврійського, Ніженського університетів та Національного університету імені Драгоманова», – наголошує Андрій Скиба.
Взагалі Пастирське городище, пояснює він, є унікальною археологічною пам’яткою, аналогій якій немає. Оскільки вона особливо вирізняється серед словянських пам’яток.
Адже, уточнює пан Андрій, Пастирське городище було потужним ремісничим центром, у якому працювали дуже кваліфіковані майстри і які володіли складною технологією виготовлення посуду.
До того ж, уточнює, був хтось, хто його організував, хто виступив замовником такого центру.
«Ми не можемо точно знати про етнічний склад населення, яке тут жило. Але можна сказати напевно, що тут мешкали слов’яни, про що свідчить знайдений характерний посуд, посуд пастирського типу», – підсумовує керівник археологічної експедиції.
І додає, за час, відколи у Пастирському працює експедиція, її підтримували добрі люди. Зокрема, допомогло коштами та продуктами харчування ТОВ «Агро-Рось». Тож археологи вдячні за це засновнику товариства Анатолію Семинозі та депутату Смілянської районної ради Віктору Золотоверхому.

Людмила ВАНІНА

 

На знімку: тривають розкопки Пастирського городища.

Фото із ФБ.

 

ДОВІДКА «Сміла.UA»
Пастирське городище займає площу приблизно 25 гектарів із шарами скіфського (7–3 ст. до н. е.) та ранньосередньовічного (остання чв. 7 – серед. 8 ст.) часу.
Воно розташоване на берегах річки Сухий Ташлик у Смілянському районі. Поблизу городища є кургани, де поховано представників скіфської родової знаті.
Вже досліджено 50 ранньосередньовічних житлових чотирикутних напівземлянок, господарські споруди та ями. Виявлено обвуглене просо, ячмінь, сочевицю, горох, коноплі, жито, пшеницю, овес.
Розкопками відкрито залишки жител наземного та напівземлянкового типу, що загинули від пожежі. Знайдено посуд, виготовлений на гончарному крузі, численні сільськогосподарські знаряддя праці та ювелірні вироби з бронзи і срібла.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Володимир Ховайба

Ховайба

 

Про перші кроки об’єднаної громади

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про відпочинок і оздоровлення дітей на Черкащині

 

Олексій Цибко

цибко 

Про прозорість влади та новий стиль керування містом

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міський голова розпускає виконком

26 травня 2018, 14:55

2018 05 26 виконкомНа офіційному сайті Смілянської міської ради з'явився ПРОЕКТ рішення "Про розпуск виконавчого комітету".


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
Олексій Цибко розповів, що зробив за два місяці на посаді мера

01 червня 2018, 11:27

2018 06 01 цибкоПомітно, що міський голова Олексій Цибко постійно рахує свої дні на посаді міського голови.


Цікаво
В ефір запустили цілодобове дитяче радіо з казками

20 червня 2018, 17:31

2018 06 20 радиоВ ефір почало виходити цілодобове дитяче радіо.


Афіша
7 липня у Самгородку святкуватимуть Івана Купала

13 червня 2018, 10:46

купала1У суботу, 7 липня, у Самгородку традиційно святкуватимуть Івана Купала.