Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

 купала

Стрічка новин

Суспільство

Майже півсотні кооперативів займаються вирощуванням кролів

В області нині успішно функціонує 41 кооператив, який вирощує кролів.
«Розводимо маточне поголів’я кролів, аби в подальшому безкоштовно забезпечувати ними інші кооперативи. Маю сказати, одна спеціальна 8-містна клітка, яку, приміром, одержує член кооперативу, може дати за сприятливих умов 100 кролів на рік», – розповідає керівник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка. І додає, кролівництво на Черкащині нині досить активно розвивається. А завдання депертаменту – допомогти на старті, аби в перспективі кооперативи навчились самостійно працювати і розвиватися.
За його словами, сьогодні черкаські кролеферми мають загальну потужність виробництва до 4 тисяч кролів на рік. І зараз тут розводять каліфорнійську, новозеландську, термонську та інші породи – для подальшої реалізації селекційного поголів’я, а також товарного поголів’я на м’ясо.

 

2017 08 22 кролі


Як розповідають в обласній адміністрації, такий відчутний розвиток кролівничих ферм став можливим завдяки грантовій програмі Євросоюзу, спрямованій на підтримку політики регіонального розвитку в Україні, в рамках якої в області і було створено регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів. А партнерами у цій добрій справі, яка стартувала кілька років тому, є обласна рада та ресурсний центр “АНГО”.
Загальна вартість проекту, завдяки якому вже створено 200 робочих місць, – більше 600 тисяч євро. І лише 20 відсотків від цієї суми виділяють місцеві бюджеті, все інше – то грантові кошти ЄС.
Як зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, розвиток сільських територій, в тому числі і розвиток кооперативного руху – поміж основних напрямків стратегії розвитку Черкащини до 2020 року. А відтак – це підвищення зайнятості на селі.
«Реалізація ж цього проекту дала нам змогу створити вже понад 200 нових робочих місць, а в подальшому плануємо щонайменше тисячу», – наголошує Віталій Коваль.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Володимир Ховайба

Ховайба

 

Про перші кроки об’єднаної громади

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про відпочинок і оздоровлення дітей на Черкащині

 

Олексій Цибко

цибко 

Про прозорість влади та новий стиль керування містом

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міський голова розпускає виконком

26 травня 2018, 14:55

2018 05 26 виконкомНа офіційному сайті Смілянської міської ради з'явився ПРОЕКТ рішення "Про розпуск виконавчого комітету".


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
Олексій Цибко розповів, що зробив за два місяці на посаді мера

01 червня 2018, 11:27

2018 06 01 цибкоПомітно, що міський голова Олексій Цибко постійно рахує свої дні на посаді міського голови.


Цікаво
В ефір запустили цілодобове дитяче радіо з казками

20 червня 2018, 17:31

2018 06 20 радиоВ ефір почало виходити цілодобове дитяче радіо.


Афіша
7 липня у Самгородку святкуватимуть Івана Купала

13 червня 2018, 10:46

купала1У суботу, 7 липня, у Самгородку традиційно святкуватимуть Івана Купала.