Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Суспільство

Майже півсотні кооперативів займаються вирощуванням кролів

В області нині успішно функціонує 41 кооператив, який вирощує кролів.
«Розводимо маточне поголів’я кролів, аби в подальшому безкоштовно забезпечувати ними інші кооперативи. Маю сказати, одна спеціальна 8-містна клітка, яку, приміром, одержує член кооперативу, може дати за сприятливих умов 100 кролів на рік», – розповідає керівник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка. І додає, кролівництво на Черкащині нині досить активно розвивається. А завдання депертаменту – допомогти на старті, аби в перспективі кооперативи навчились самостійно працювати і розвиватися.
За його словами, сьогодні черкаські кролеферми мають загальну потужність виробництва до 4 тисяч кролів на рік. І зараз тут розводять каліфорнійську, новозеландську, термонську та інші породи – для подальшої реалізації селекційного поголів’я, а також товарного поголів’я на м’ясо.

 

2017 08 22 кролі


Як розповідають в обласній адміністрації, такий відчутний розвиток кролівничих ферм став можливим завдяки грантовій програмі Євросоюзу, спрямованій на підтримку політики регіонального розвитку в Україні, в рамках якої в області і було створено регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів. А партнерами у цій добрій справі, яка стартувала кілька років тому, є обласна рада та ресурсний центр “АНГО”.
Загальна вартість проекту, завдяки якому вже створено 200 робочих місць, – більше 600 тисяч євро. І лише 20 відсотків від цієї суми виділяють місцеві бюджеті, все інше – то грантові кошти ЄС.
Як зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, розвиток сільських територій, в тому числі і розвиток кооперативного руху – поміж основних напрямків стратегії розвитку Черкащини до 2020 року. А відтак – це підвищення зайнятості на селі.
«Реалізація ж цього проекту дала нам змогу створити вже понад 200 нових робочих місць, а в подальшому плануємо щонайменше тисячу», – наголошує Віталій Коваль.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Віктор Кравченко

Кравченко

 

«Щоб тобі дали гроші, треба бути в ОТГ»

 

 

Олександр Беззубий

Беззубий

 

Про підготовку району до опалювального сезону 

Наталія Сергєєва

Сергєєва

 

 

«Як дурять нашого брата!»

 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сесії райради проводяться з порушеннями

22 серпня 2017, 15:26

2017 08 22 райрадаЗа останній рік роботи Смілянська районна рада перетворилася з колегіального органу на одноосібний


Економіка
Що винен - оддати повинен

05 вересня 2017, 14:39

2017 09 05 боргНу, ніяк не вдається у Смілі погасити довготривалу заборгованість по зарплаті, що складає понад 9 мільйонів грошей


Суспільство
Увага: субсидії по - новому!

07 вересня 2017, 10:47

2017 09 06 субсПри призначенні субсидії враховуються нині доходи за 6 останні місяців


Цікаво
Сьогодні за народним календарем – Петро та Павло осінні

23 вересня 2017, 14:16

2017 09 23 петра23 вересня за народним календарем – Петро та Павло осінні.


Афіша
Смілян вітатиме "ТАРТАК"

09 вересня 2017, 11:44

2017 09 09 тартакВже не є секретом, що 16 вересня на День міста центральну площу "запалюватиме" легендарний гурт "ТАРТАК"