Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

16-11-2017
Віктор Федоренко наклав вето на рішення депутатів про зняття його з посади

Він вважає, що його позбавили посади, тому що депутати перебували під тиском, а у залі засідань зібралися не жителі Сміли, а приїжджі й немісцеві.

Читати далі...

Суспільство

Збільшилася кількість хворих, які самі собі лікарі

Медики нашого краю б’ють на сполох, в області збільшилася кількість хворих, які самі собі лікарі. Вони самотужки і на свій розсуд ставлять діагнози, призначають ліки, купують їх в аптеці і бездумно приймають, а потім потрапляють до лікарень з тяжкими ускладненнями. Тож рятувати їх здоров’я, а інколи й життя доводиться вже справжнім лікарям.
Ольга Ткаченко лікується в обласному кардіологічному центрі другий тиждень. У жінки – гостре порушення серцевого ритму і підвищений тиск.
«Сама винна. Стало недобре, пішла в аптеку й купила ліки, які знайома порадила, і почала приймати. А тоді швидку довелося викликати», – розповідає «Сміла.ua» пані Ольга.
«Останнім часом пацієнти взяли моду радитися з приводу своїх болячок з родичами, друзями, знайомими і купувати ті ліки, які їм такі доморощені «лікарі» призначають. Тож самолікування – це справді велика проблема нині», – додає Володимир Казмірук, заслужений лікар України, головний терапевт обласного управління охорони здоров’я і завідуючий відділенням гіпертонічної хвороби в Черкаському кардіоцентрі.
Він каже, нині на фармацевтичний ринок хлинув потік лікарських препаратів, які є підробками, більше того –вони не лише неефективні, але й шкідливі для здоров’я. І люди навіть не задумуються про таку небезпеку.
«Ні одні ліки не є повністю або абсолютно безпечними. Завжди є ступінь ризику. І побічні дії від неконтрольованого приймання бувають найрізноманітнішими. Не лише гостре порушення серцевого ритму, як у пані Ольги, але й шкірні висипи, набряки очей, голосових зв’язок, язика з подальшим перекриттям дихання, тощо», – пояснює завідуючий відділенням. І наводить чимало прикладів, коли у пацієнтів після самолікування діагностували гострий гастрит, важке пошкодження печінки, захворювання нирок, алергічні реакції, порушення з боку нервової та серцево - судинної системи, тощо.
«Хочу ще раз підкреслити, ліки навіть рослинного походження мають побічну дію, а перевищена доза препарату – це як отрута», – наголошує Володимир Іванович. І просить пацієнтів повідомляти про ефективність дії того чи іншого препарату безпосередньо до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я, де збирають інформацію про випадки побічних реакцій або відсутність ефективності ліків.
«Для цього треба просто зайти на сайт експертного центру і заповнити спеціальну карту –повідомлення. Цим ви допоможете лікарям у здійсненні фармаконагляду, а пацієнтів убезпечите від вживання неефективних препаратів», – підсумовує пан Казмірук.
І вкотре повторює, аби уникнути непотрібних проблем зі здоров’ям, обов’язково варто радитися з лікарем та лікуватися тільки під його контролем.

Людмила ВАНІНА

scroll back to top

Коментарі  

Олег
+1 #3 Олег 17.07.2017, 19:23
Зимою, коли епідемія грипу, лікарі заставляють з температурою 39 приїздити до них на прийом. Хіба це лікарі?
Цитата
Оксана
+3 #2 Оксана 17.07.2017, 12:20
А чого люди так роблять самі себе лікують, бо знають, що піди до лікаря треба дати йому на лапу, і давати кожного разу і не 50 грн, бо за 50 на тебе ніхто не подивиться. І ще ліки припишуть самі дорогі, хоча є аналоги вітчизняні і не гірші, а дешевші в 2-3 рази. А вони дурочку включать і як завжди винять людей. Чогось як мітингували МСЧ-14 в їхніх мітингах не брали участь мешканці міста, хоча вони казали, що працюють для них, бо гроші вони беруть як і всі останні лікарні, яки вони були чесні то і люди за них би вийшли, а так самі за себе
Цитата
Олександр К.
+3 #1 Олександр К. 17.07.2017, 06:56
Якщо хворий не йде до лікаря, то може з лікарем щось не так?
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Віктор Федоренко

Федоренко1

За що хотів звільнити директора КП «Комунальник»

 

Любов Здорик

здорик

 

Про повернення Сергія Ананка на посаду

  

Сергій Ананко

ананко1  

Про причини звільнення

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
«Державні дороги фінансуємо, а районні – у жахливому стані»,– депутати про свою роботу

10 жовтня 2017, 14:17

2017 10 10 сесГаряче аж до криків було сьогодні на засіданні позачергової сесії районної ради.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
Сміляни досі мерзнуть у своїх оселях (відео)

19 жовтня 2017, 15:30

2017 10 19 холодноПро проблеми з теплопостачанням у Смілі знає вже вся Україна


Цікаво
14 листопада - Всесвітній день діабету

14 листопада 2017, 14:25

2017 11 14 диабетЦукровий діабет сьогодні – одна із провідних медико-соціальних проблем і посідає третє місце у світі після серцево-судинних і онкологічних захворювань.


Афіша
Мюзикл рок-опера DIVKA

08 листопада 2017, 18:15

2017 11 06 дивкаВперше в нашому місті насправді крутий сучасний мюзикл, дуже незвична, але захоплююча постановка історії кохання за мотивами відомого твору Котляревського "Наталка Полтавка".