Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

17-01-2019
Терміново! Щойно відбувся брифінг про тарифи на тепло та проблеми теплопостачання у Смілі (відео)

17 січня у малій залі Будинку рад відбувся брифінг, на якому заступник голови Олександр Риджаніч

Читати далі...

Дійові особи

Ростислав Ситнік

Ситніксільський голова с.Балаклея

 

Про недільну аварію у центрі села й екологічну ситуацію в Балаклеї та на ставку


- Я обурений публікаціями в ЗМІ про недільне ДТП та звинуваченнями на мою адресу, що я спокійний і нічого не робив. Я перший прибув на місце ДТП, вже після мене приїхали поліція і рятувальники.
Коли прибули рятувальники, із цистерни вже витекло все, що могло витекти. Тому працівникам ДС НС залишилося змити рештки рідини водою.
Із самого початку всі ті добрива витекли в ставок, тому вже ті 100 літрів, що залишились, великої ролі не зіграли. До речі, у ЗМІ повідомляють, що було 8 тонн хімічних добрив. Насправді, то цистерна має об’єм 8 тонн, рідини було менше.
Також на місце події приїхали працівники фірми «Хорос» - це їхні добрива були розлиті. Вони робили загородження з піску, щоб рідина просочувалась у пісок і не потрапляла в ставок.
Я як сільський голова зробив усе, що міг, щоб ліквідувати екологічне лихо, яке я не провокував. Я лише боровся з наслідками аварії та намагався зменшити їх вплив. Відразу попередив усіх 22 депутатів сільської ради, щоб вони переказали жителям своїх дільниць, що наразі у ставку не можна купатись, заборонено вилов риби, напування худоби, користування водою до отримання результатів аналізу води. Оголошення про небезпеку і заборону купатись того ж дня були розвішані біля ставка і у людних місцях.
Я взяв проби води із ставка та передав їх на аналіз у Черкаси. Сьогодні фахівці мені повідомили по телефону, що загрози для людей – немає. Вода придатної якості, а от для риби – є небезпека. А людям купатись можна, я навіть сьогодні познімаю оголошення про заборону на купання. Остаточні результати аналізів надійдуть пізніше. Я можу передати їх для преси, щоб вони були оприлюднені.
По великому рахунку надто великої шкоди від цієї аварії і витоку міндобрив немає. КАС-32 - це розведена аміачна сумі, якою обробляють поля, жито, пшеницю, овес, які ми всі потім їмо. І ні з ким із людей не сталося нічого поганого. Та й риба у ставку жива – я за цим спостерігав.
Додатково поцікавився думками спеціалістів, агрономів, тому що я хвилювався, спокою не було. Мене запевнили, що екологічного лиха в селі не буде.
Тож сільська влада зі свого боку вжила всіх необхідних заходів, щоб аварія не завдала шкоди жителям села. Зараз я чекаю письмових результатів аналізів стану води у ставку.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Тетяна Бойко

boyko1

 

Про те, як у Смілі викликали аварійну бригаду

 

Андрій Черничко

Chernichko

 

Про збір допомоги для дитячого відділення лікарні імені Павлова

 

Сергій Мошенський

Moshenskiy

 

Про важкі «роздуми» від Ротмістрівської лікарні

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На сесії райради говорили про розбиті дороги

26 грудня 2018, 09:29

2018 12 26 радаВідбулася 45 сесія районної ради, у порядку денному якої було 45 питань.


Економіка
Допомога на дітей: скільки отримають батьки у 2019-му

13 січня 2019, 12:55

2019 01 13 допомогаУ 2019 році при народженні дитини батьки отримуватимуть 41 280 грн. Сума не залежить від кількості дітей і виплачуватиметься протягом трьох років.


Суспільство
На нараді у Смілі мова йшла про безпеку праці

18 січня 2019, 11:21

2019 01 18 нарадаУ Смілі фахівці управління Дежрпраці у Черкаській області Анатолій Карпенко та Іван Варламов провели «круглий стіл».


Цікаво
У вишивці закодоване ваше ім’я

17 січня 2019, 17:25

2019 01 17 вишивказаголовок11

 

Українська вишивка сприймається тільки як декоративний елемент, але для наших предків вона мала велике значення. Вони могли буквально “читати” вишивку як книги, тому що кожен символ в орнаменті має своє значення.


Афіша
12 січня на «Авангарді» проведуть обласний Чемпіонат з футзалу для ветеранів

11 січня 2019, 14:35

2019 01 11 футзал12 січня у Смілі на стадіоні «Авангард» відбудуться зустрічі команд Чемпіонату Черкаської області з футзалу у віковій групі ветерани 40+.