Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

23-07-2018
У Смілі немає води через борги перед Обленерго

Сьогодні у чергового диспетчера «гарячої лінії» міськвиконкому реально червоний телефон від дзвінків смілян.

Читати далі...

Дійові особи

Олександр Коваленко

 КоваленкоОЛЕКСАНДР КОВАЛЕНКО:
«Наше завдання – забезпечити смілян якісною питною водою. Все інше – не важливо…»

 

Новий керівник смілянського водоканалу відразу взявся за справу. Його мета – якнайшвидше вивести підприємство з кризової ситуації та розрахуватися з мільйонними боргами, залишеними у спадок колишніми керівниками.
Результати не забарилися. На сьогодні майже повністю виплачена зарплата працівникам, поступово ліквідовується заборгованість по ПДВ та електроенергії.
Про найважливіші проблеми ми поспілкувалися з директором КП «ВодГео» Олександром Коваленком.

 

– Олександре Михайловичу, чи великі борги у підприємства та як Ви плануєте їх погасити?
– Ситуація на водоканалі складається таким чином. Свого часу тариф на послуги водопостачання та водовідведення підняли до 22 гривень за кубометр, а потім новий керівник знизив його до 17 гривень. Відповідно, щомісяця ми втрачали до 400 тисяч гривень. А це значить, що почала зростати заборгованість по ПДВ, по заробітній платі та електроенергії. Цей фінансовий ком виріс у величезні цифри: мільйон двісті тисяч гривень по зарплаті, півтора мільйона гривень по ПДВ і два мільйони шістсот тисяч гривень по електроенергії.
Однак великий борг по міському РЕМу спричинив нещодавнє відключення водоканалу від мереж енергопостачання. Зупинилися всі свердловини на всіх підйомах. Місто залишилося без води.
Який же вихід із цієї ситуації? Він є. Ми проаналізували ситуацію та дійшли до таких висновків.
Найперше (і це основний чинник!) – повернути тариф до 22 гривень за кубометр води. Ми подали відповідні документи до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Наступного четверга це питання буде розглянуто.
По-друге, потрібно провести модернізацію насосних системи подачі води та системи водовідведення, адже на сьогодні вони є енергозатратними.
Що стосується різниці в тарифах. Усі про неї говорять, але не розуміють суті питання. Так, різниця в тарифах існує. Але по факту держава визнала лише 5,2 мільйона гривень за минулий рік. Звісно, цих коштів вистачило б, щоб закрити всі наші борги. Але це чисто теоретично – адже наразі немає навіть правового механізму, яким чином повернути підприємству ці кошти. Не кажучи вже про те, щоб перекрити ними борги. Ми не можемо розраховувати на ці гроші, а лише на власні сили.
– Чи може допомогти Вам міська влада?
– Ми зверталися з листами до міського голови та секретаря міської ради з пропозицією виділити нам кошти з міського бюджету – мільйон сімсот тисяч гривень. Ми б повернули їх пізніше.
Ця позика допомогла б нашому підприємству перекривати оту щомісячну недостачу коштів в 400 тисяч гривень і триматися на плаву.
– Зараз багато хто з місцевих політиків стверджує, що водоканал банкрут…
– Це не так! Підприємство є банкрутом лише тоді, коли воно не спроможне платити за своїми кредиторськими зобов’язаннями.
А ми вже частково розраховуємося і за електроенергію (заплатимо до кінця місяця сто тисяч гривень), і сплачуємо поступово податки. А ще виплатили людям зарплату. На сьогоднішній день борг по зарплаті становить всього 150 тисяч гривень. До кінця місяця ми повністю розрахуємося з боргами по зарплаті й почнемо сплачувати поточні платежі.
У нас є заборгованість споживачів за використану воду. Ми працюємо в цьому напрямі – розробили графіки відключень злісних неплатників, проводимо роз’яснювальну роботу. Але чинне законодавство не передбачає таких відключень абонентів. Це більше психологічний фактор впливу.
У газовиків та РЕМу більше повноважень у цьому плані. Якщо їх контролерів не допускають до помешкань, то вони мають право відключати абонентів. А ми – ні.
– Чи може повторитися вчорашня ситуація, коли вся Сміла сиділа без води?
– Така ситуація буде повторюватися до тих пір, поки наше підприємство повністю не розрахується з РЕМом. Будь-якого дня нам можуть відключити електроенергію. Щоправда, за п’ять днів до відключення енергетики нас попереджають.
Разом із першим заступником міського голови Олексієм Гончаренком я був у Черкасах – ми провели переговори з керівництвом обленерго. І запевнили, що знайдемо кошти для погашення заборгованості за електроенергію.
Але ми не гарантуємо смілянам, що такі відключення не повторяться знову – скажімо, наступного тижня.
– Які наслідки для водоканалу мають такі відключення?
– Наразі у нас значна частина свердловин не працює. Пішов збій у системі – і в нас повибивало свердловини. Тобто, сьогодні є певні перебої в роботі підприємства. Адже кожне відключення від енергопостачання та новий запуск насосів завдає системі потужного удару.
Кожну свердловину треба оглянути, провести регламентні роботи й лише тоді запустити. Учора, наприклад, нам подали напругу о п’ятій годині вечора, а по факту вода надійшла в домівки смілян годині о дев’ятій.
А ще нові запуски системи водопостачання спричиняють багато поривів труб, адже різко стрибає тиск у мережі.
– Пане Олександре, а коли водоканал, нарешті, виплутається з боргів?
– До кінця цього року ми стабілізуємо фінансову ситуацію на підприємстві. Нові тарифи на воду ми плануємо запровадити з 1 листопада. Раніше не вийде, адже існує чітка процедура затвердження нових тарифів.
Я не звинувачую своїх попередників. Я прийшов, щоб працювати і вивести водоканал із кризи. І весь колектив допомагає мені в цьому.
Наше підприємство працюватиме, подаватиме воду смілянам і впевнено рухатиметься вперед.
– Навколо водоканалу завжди вирують політичні пристрасті. Як Ви ставитися до цього?
– Чомусь водоканал постійно є заручником якихось політичних інтриг. При кожній зміні влади новий керманич міста ставить директором підприємства свою людину. Це неправильний підхід!
Стратегічне для всього міста підприємство не повинно бути політичним інструментом у руках людей, далеких від господарської діяльності. Я особисто не є чиїмось протеже чи ставлеником якихось політичних сил.
Ми працюємо для людей, для міської громади в цілому. І нам не цікаві політичні баталії та ігри, які відбуваються в міській раді.
Наше завдання – забезпечити смілян якісною питною водою. Все інше – не важливо…

Спілкувався Вадим НІКІТІН

scroll back to top

Коментарі  

Смілянин
+3 #14 Смілянин 11.11.2017, 17:20
Коли діяльність "ВодГео" займеться СБУ та прокуратура? Скільки ще праціники будуть дописувати зайві куби? Це умисно влада перевела підприємство на околицю міста. Щоб туди доїхати треба заплатити за проїзд, та іти до них близько 30-40 хвидин. Влада як завжди повернулася до людей своїм жирним заднім місцем.
Цитата
Ілона
+3 #13 Ілона 02.11.2017, 12:14
Новий телефон диспетчера Кп "ВодГео" 5-33-23.
Цитата
Ілона
+3 #12 Ілона 21.10.2017, 17:38
Коваленко добив КП "ВодГео" до ручки, можливо хоче продати його приватному інвестору. Він знущається з абонентів, з персоналу. Скільки цей клан Коваленків буде керувати Смілою?
Цитата
Марія
+4 #11 Марія 11.10.2017, 19:28
Люди, будь ласка напишіть, як знайте КП "ВодГео" на пров. Московський, дійсно вони всі туди переїхали, абонвідділ теж. Потрібно як завжди вияснити з показами ( постійно пишуть неправильні). Треба доїхати до ж/д вокзалу, який далі маршрут. Дякую.
Цитата
Ілона
+5 #10 Ілона 11.10.2017, 19:25
Коваленко каже, що законів не знає. Він же має юридичну освіту.
Цитата
Павло
+6 #9 Павло 11.10.2017, 10:41
Сьогодні був в КП "ВодГео". Сказали, що весь персонал переводять в район Шевченко, на пров. Московський, навіть абонвідділ. Нічого вияснити не зміг, вся апаратура упакована для переїзду. Вони хочуть переїхати, ще більше дурити смілян, хто поїде щось виясняти на пров. Московський?Де ж депутати, де ж працівники міськвиконкому, які ці питання курують? Як завжди плюнули на людей. Геть таку владу!!!!!!!
Цитата
Валентина
+5 #8 Валентина 10.10.2017, 22:35
Були-були керівники ну такого тупого хама-керівника водоканал ще не бачив)))
Грубить не тільки сплживачам, які до нього звертаються а й працівникам водгео
Дивиться в очі і бреше, мовляв я погано знаю закони
Цитата
Ілона
+8 #7 Ілона 10.10.2017, 19:42
Скільки КП "ВодГео" буде знущатися зі смілян. Постійно в платіжках вказують неправильні покази. Нічого вияснити не можна. Сьогодні, 10.10.2017. вже придумали версію, що в них не працює комп"ютер через відключення КП "ВодГео" від електромережі за борги. Гандьба такому підприємтву та його керівнику.
Цитата
Ілона
+6 #6 Ілона 12.12.2016, 17:58
Потрібно правоохоронним органам та громадським активістам перевіряти та контролювати діяльність КП "Вод Гео". Там дописують неіснуючі куби, дописують неіснуючі борги. Навіть, якщо субсидія покриває витрати на водопостачання та водовідведення, до сплати у квитанції стоїть "-", то там заставляють платити обовязкову плату, залякуючи людей, що буде накопичуватися борг (насправді, якщо до сплати стоїть "-", то жодних боргів не буде) аргументуючи це тим, що підприємству потрібні "живі кошти".
Пане Коваленку, чому Ви так вчиняєте, такими своїми діями Ви умисно налаштовуєте проти себе громаду міста. Шукайте спонсорів серед бізнесменів, інвесторів, а не серед простих смілян. Не потрібно піднімати прибутковість підприємтсва за рахунок споживачів.
Цитата
Петлюра
+2 #5 Петлюра 06.12.2016, 22:12
3нищують Cмілу горе-керівники! А винні ми з вами сміляни , дозволяємо баригам керувати, тому що наша хата з краю – але цей край проваллям може стати.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про дорожні ремонти на Черкащині

 

Микола Щербаков

Щербаков М

 

Про новий спалах африканської чуми свиней у Балаклеї

 

 

Віктор Овчаренко

Овчаренко

 

Про ремонт доріг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міський голова розпускає виконком

26 травня 2018, 14:55

2018 05 26 виконкомНа офіційному сайті Смілянської міської ради з'явився ПРОЕКТ рішення "Про розпуск виконавчого комітету".


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
Олексій Цибко розповів, що зробив за два місяці на посаді мера

01 червня 2018, 11:27

2018 06 01 цибкоПомітно, що міський голова Олексій Цибко постійно рахує свої дні на посаді міського голови.


Цікаво
27 липня – найдовше місячне затемнення в 21 столітті

23 липня 2018, 17:28

2018 07 23 затемненняУ п’ятницю, 27 липня, українці зможуть спостерігати надзвичайно рідкісне місячне затемнення, яке триватиме близько 4 годин.


Афіша
7 липня у Самгородку святкуватимуть Івана Купала

13 червня 2018, 10:46

купала1У суботу, 7 липня, у Самгородку традиційно святкуватимуть Івана Купала.