Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Дійові особи

Микола Щербаков

Щербаков Мначальник районного управлінні Держпродспоживслужби


Про новий спалах африканської чуми свиней у Балаклеї


–14 липня в районне управління Держпродспоживслужби звернулася жителька Балаклеї, котра повідомила, що у її домашньому господарстві п’ять днів хворіє двоє восьмимісячних поросят, але лікування не дає належного ефекту. Тож фахівці провели відбір крові від хворих свиней та направили аналізи до Черкаської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби України. За результатами досліджень антитіл до вірусу африканської чуми свиней (АЧС) не виявлено.
Наступного дня одна тварина загинула, а другу, на вимогу власників, було евтаназовано. Також було відібрано патологічний матеріал та направлено до випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Києва. Відповідно до цієї експертизи, після проведення полімерно-ланцюгової реакції, виявлено ДНК вірусу АЧС.
Тож рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, оголошено домоволодіння жительки Балаклеї неблагополучним по африканській чумі свиней, а саме село визначено зоною захисту, в якій необхідно провести облік всього наявного свинопоголів’я під особистий підпис власників та провести вилучення і знищення всіх свиней на території села Балаклея.
Водночас села Теклино та Костянтинівку визначені зоною нагляду, де необхідно провести облік свинопоголів’я та здійснювати спостереження за їх клінічним станом.
Можливим джерелом занесення вірусу на територію домоволодіння стало згодовування незнезаражених харчових відходів з власної кухні.
Тож Держпродспоживслужба нагадує, що вірус АЧС вражає тільки свиней, смертність становить 80 – 100 %, але свині, які перехворіли, пожиттєво є вірусоносіями. Тому необхідно виконати всі заходи з метою недопущення розповсюдження цього захворювання.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

11 грудня 2018, 17:42

2018 12 11 3 хвилиниНаталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ” поділилася з “Українською правдою. Життя” своїм досвідом та розповіла, як дорослим завжди знаходити спільну мову зі своїми нащадками.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.