Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Цікаво

Сьогодні – Святого Василя

2019 01 14 Василя

 

14 січня в Україні святкують Василія Великого. Цей святий вважався покровителем землеробства, тож обряди цього дня носять аграрно-магічний характер.
Зокрема, посівання – народний звичай, який принесе благополуччя, достаток і щастя вашому дому. Крім того, Святий Василь – покровитель всіх, хто носить це ім’я, тож належить вітати всіх Василів і Васильовичів.

 

Посівання на Василя
День святого Василя Великого традиційно починається з обряду посівання або засівання. За народним повір’ям, першим в новому році поріг будинку повинен переступити чоловік, а тому з давніх-давен посівання – справа виключно чоловіча.
Зазвичай посівальники беруть з собою пшеницю, рис, гречку або горох і під посівальні вірші і пісні розсипають крупу в сінях або передпокої квартири.
“Сію-вію посіваю, щастя і добра бажаю, з Новим роком вітаю”, – співали посівальники та й розкидали пригорщі зерна по дому. Це вважалося побажанням достатку, врожаю і благополуччя.
Посівальну крупу не прибирали і не замітали аж до Водохреща, 19 січня. А потім її збирали в полотняний мішок і зберігали до наступного року. Викинути таку крупу було не можна, це вважалося поганим знаком і могло викликати додому біду і бідність.
Вранці кожен член сім’ї намагався встати першим і принести води з колодязя, джерела або річки і вмитися. Вірили, що кому це вдавалося, той весь рік буде бадьорим, рухливим. Для новорічного вмивання українці в воду клали мідні або золоті монети – щоб весь рік бути красивими і здоровими.


Святкова служба
Після посівання, ще до сніданку, всі православні відправлялися в храм і віддавали молитви Богові і святому Василію. У цей день просили про врожай, ставили Богу свічку, щоб уберіг худобу від хвороб і зберігав будинок в порядку і достатку.

 

Сучасні прикмети на Василя:
14 січня холодильник повинен бути забитий продуктами, а гаманець грішми,
У цей день не можна рахувати копійки, інакше весь рік будете лити сльози,
Якщо 14 січня винести сміття, то і щастя з дому винесеш.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Вчителі району зібрались у Костянтинівці на (не)конференцію EdCamp

25 березня 2019, 17:26

2019 03 25 edcemp

З 25 березня у школах району почалися канікули. Поки діти відпочивають, вчителі продовжують здобувати освіту, підвищувати свою кваліфікацію. Сьогодні вчителі початкових класів зі всього району та ОТГ зібрались у Костянтинівській спеціалізованій школі на (не)конференцію EdCamp.


Цікаво
Наш земляк на своєму городі вирощує екзотичний овоч зі смаком ківі та банану

25 березня 2019, 18:26

2019 03 25 duna

Іван Шульц, овочівник-експериментатор із села Вільховець Звенигородського району серед багатьох рідкісних та екзотичних рослин, які він вирощує впродовж багатьох років, є й ківано зі смаком ківі та банану, або антильська диня, новозеландський огірок, рогата диня, мелано, ангурія.


Афіша
У Смілі готуються до конкурсу «СУПЕР – БАБУСЯ 2019»

25 березня 2019, 14:27

2019 03 22 aficha

У Смілі 28 березня відбудеться весняна конкурсно - розважальна програма «СУПЕР – БАБУСЯ 2019».