Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

графський

Стрічка новин

Цікаво

Мозок людини еволюційно запрограмований лінуватися

2018 09 28 лин

 

До такого несподіваного відкриття прийшли вчені з Університету Британської Колумбії, передає Бі-бі-сі. Матьє Буагонтье і його колеги намагалися вирішити так званий "парадокс фізичних вправ", відповівши на питання: чому протягом останніх десятиліть докладається все більше і більше зусиль, щоб люди вели активний спосіб життя, проте статистика показує зворотну динаміку - люди рухаються все менше і менше.
Учасників експерименту посадили перед комп'ютером і роздали по віртуальному аватару, навколо якого на екрані у випадковому порядку з'являлися картинки, що зображують якусь фізичну активність або пасивне проведення часу. Спочатку випробовуваних просили якнайшвидше направляти свого комп'ютерного героя до картинок фізичної активності - і подалі від "пасивних" зображень. Потім їх попросили робити все навпаки. Одночасно вчені за допомогою електродів записували те, що відбувається в голові гравців. І енцефалограми показали: хоча швидкість наближення до "активним" картинок і видалення від "пасивних" була однаковою, друге завдання давалася мозку значно важче і вимагало від нього куди більше роботи.
"Такі результати змушують припустити, що наш мозок за своєю природою схильний віддавати перевагу малорухливому способу життя і діям, що вимагають мінімальної витрати фізичних сил", - стверджує автор роботи.
"Адже економія енергії завжди була пріоритетом для виживання людини, це дозволяло нам більш ефективно шукати їжу і укриття, боротися за увагу сексуальних партнерів і рятуватися від хижаків», - пояснює учений.
Можливо, провал будь-яких заходів, спрямованих на боротьбу з епідемією фізичної пасивності, обумовлений особливостями нашого сприйняття, сформованого в ході еволюції". Тепер, каже він, питання в тому, чи можна "перепрограмувати" цю тенденцію, що склалася за мільйони років еволюції.

scroll back to top

2018 04 26 металобаза2

 

Дійові особи

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

 

Про добрі новини

 

Михайло Семагін

Semagin

 

Про згортання блок-постів

 

 

Олександр Безпрозванний

Безпрозванний

 

 

Як на Смілу повісили борговий зашморг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Зробіть такі прикраси для ялинки разом зі своїми малюками⠀⠀⠀⠀

08 грудня 2018, 15:53

2018 12 08 играшкиЦя суміш називається «холодна порцеляна» і з неї дуже зручно виготовляти прикраси на ялинку


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.