Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

 

Стрічка новин

12-11-2018
На виконкомі вирішили призупинити навчальний процес (наживо)

Першим питанням на виконкомі вирішили розглянути температурний режим у навчальних закладах і призупинити навчальний процес.

Читати далі...

Цікаво

В Україні винайшли їстівні пакети та еко - посуд

У Сумах науковці винайшли їстівні пакети та еко – посуд. Перші зразки смакотари науковці презентують на світовому конкурсі стартапів у Копенгагені, та продавати свою розробку для масового виробництва – згодні лише вітчизняним виробникам, інформує «5 канал».

 

2018 09 15 пакети


Їстівні пакети винайшли студенти сумського вишу. Смакові якості все ще вдосконалюють, тож поки що пропонують їх використовувати просто як тару, безпечну для довкілля. Винахідники запевняють, що у природі пакети розкладаються за місяць.
"Одного разу, при дослідженні полісахаридів, ми помітили, що крапля розчину при висиханні дала плівку. Ми спробували на міцність і вона виявилася досить еластичною і схожою на поліетилен", – розповідає доцент кафедри харчових технологій Сумського національного аграрного університету Дмитро Бидюк.
На зразок гранульованого пластику, з якого і роблять поліетиленові та пластикові предмети, сумські науковці зробили полісахарид у гранулах. Для виробництва пакетів його розмочують водою та кладуть під прес.
З якої сировини студенти видобувають полісахариди – винахідники тримають у секреті, інакше технологією можуть скористатися конкуренти. Але зізнаються, перші спроби зробити еко-пакети були невдалими, бо виявилися крихкими.
Нарешті, знайшли спосіб удосконалити винахід. Перші вдалі пакети зберігаються в лабораторії уже більш як місяць, не втративши ані зовнішніх, ані практичних властивостей. Тепер працюють над смаковими властивостями еко-тари, щоби за потреби нею можна було перекусити.
Винахідник запевняє: "Оскільки ці пакети складаються з натуральних компонентів, барвники теж харчові, тому їх, звичайно, можна з'їсти. Але їх треба замочити, щоб вони стали такі набряклі… Їх можна зробити солодкими і їсти як звичайну локшину".
Серед студентських винаходів також інший еко-посуд: "Ми розробляли ще початкову формулу. Це були стаканчики, які назвали "смакотара". Екологічно чиста упаковка, яка розкладається".
Ідею та перші зразки так званої смакотари науковці планують презентувати на світовому конкурсі стартапів у данському Копенгагені. Утім, запевняють: продавати свою розробку, щоби запустити у масове виробництво, погодяться лише вітчизняним виробникам.

 

scroll back to top

РОБОТА АНИ1

Дійові особи

Сергій Овчаренко

ОвчаренкоС

 

 

Про високі премії працівників міськради

 

Сергій Чередніченко

Чередніченко2

 

Про надзвичайну ситуацію у Смілі, про кредит і припинення навчання у школах

Сергій Рудик

Рудикк

 

 

Про опалення в Смілі

 

 

реклама АР 1

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Звернення про розпуск міської ради – на розгляді у Верховній Раді

24 жовтня 2018, 10:07

2018 10 24 депутатиПісля звернення до Верховної Ради обласних депутатів щодо призначення позачергових виборів міського голови Сміли та депутатів Смілянської міської ради, надійшов лист до обласної державної адміністрації та обласної ради.


Економіка
Підприємства Сміли заборгували своїм працівникам більше 7,5 мільйонів гривень

25 жовтня 2018, 15:27

2018 10 25 зарплатаУ міській раді недавно обговорювали питання про заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста.


Суспільство
На тарифній комісії ухвалили ціну на тепло – 86,38 грн за квадратний метр

06 листопада 2018, 20:05

2018 11 06 тарифДуже емоційним і напруженим було сьогоднішнє засідання тарифної комісії.


Цікаво
Фітнес-тренер 5 місяців плив у морі – від солоної води в нього розчинився язик

11 листопада 2018, 15:33

2018 11 11 пливТренер з фітнесу Росс Еджелі став першою людиною, що обігнула вплав Велику Британію. Його подорож тривала 157 днів, в цей час Еджелі спав не більше шести годин на добу.


Афіша
Київський театр привезе у Смілу комедію «Обережно, жінки!»

07 листопада 2018, 14:28

2018 11 07 комедияСмілянських театралів чекає нова цікава вистава, яку до нашого міста привезуть актори театру «Тисячоліття» з Києва.