Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

16-11-2017
Віктор Федоренко наклав вето на рішення депутатів про зняття його з посади

Він вважає, що його позбавили посади, тому що депутати перебували під тиском, а у залі засідань зібралися не жителі Сміли, а приїжджі й немісцеві.

Читати далі...

Цікаво

Чи повернеться прах Тодося Осьмачки до отчого краю?

2017 09 07 Т.Осьмачко55 років тому, 7 вересня 1962 року , в клініці поблизу Нью –Йорка помер уродженець с.Куцівка Смілянського району, відомий український поет і прозаїк Тодось Осьмачка. Медики навіть не знали справжньої причини хвороби – її знали тільки друзі Осьмачки, який жив у постійному страху розправи з боку радянського КДБ. Як автора творів, в яких засуджував репресії й примусову колективізацію, нашого земляка у 30 –х роках минулого століття посадили спочатку до Бутирки, Лук’янівської в’язниці, а потім відправили до психіатричної лікарні. Після того, як утік звідти, жорстока життєва доля повела Тодося Осьмачка в далекі світи: окупований фашистами Львів, табір для переміщених осіб у Германії, а звідти перебрався до США. Скрізь зачитувались творами емігранта – українця. І саме завдяки його повістям «План до двору» та «Ротонда душегубців», світ довідувався більше про звірства НКВС під час колективізації, про голодомор і нищення українства. Митець часто виступав перед українськими громадами, але його боязнь розправи від агентів КДБ перетворилася на справжню хворобу. Він нерідко потрапляв у «психологічні провалля», коли страх змушував підніматися серед ночі і полишати домівки друзів, де знаходив прихисток… Цей страх буквально вбив талановитого Тодося Осьмачку: поет упав на вулиці німецького Мюнхена, звалений нервовим паралічем. Перевезений літаком до лікарні у США, він ще прожив два місяці, та його здоров’я врешті не витримало. З тих пір промайнуло більше, ніж піввіку. На початку нинішнього року письменники Черкащини, у тому числі - Володимир Ткаченко, Валентина Коваленко ,Ігор Коваленко, Володимир Поліщук порушили клопотання перед Кабінетом Міністрів України про перепоховання праху Т.С. Осьмачки зі США до рідного села. Чи повернеться поет – емігрант до отчого краю, сказати важко. Ясно тільки одне: у травні 2020 йому виповниться 125 років із дня народження.

Дмитро Палій

scroll back to top

Дійові особи

Віктор Федоренко

Федоренко1

За що хотів звільнити директора КП «Комунальник»

 

Любов Здорик

здорик

 

Про повернення Сергія Ананка на посаду

  

Сергій Ананко

ананко1  

Про причини звільнення

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
«Державні дороги фінансуємо, а районні – у жахливому стані»,– депутати про свою роботу

10 жовтня 2017, 14:17

2017 10 10 сесГаряче аж до криків було сьогодні на засіданні позачергової сесії районної ради.


Економіка
Нарахування «зимової» субсидії

18 жовтня 2017, 16:33

2017 10 17 субсВ Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії. У жовтні управління соціального захисту населення автоматично розрахують розмір допомоги на опалювальний сезон


Суспільство
Сміляни досі мерзнуть у своїх оселях (відео)

19 жовтня 2017, 15:30

2017 10 19 холодноПро проблеми з теплопостачанням у Смілі знає вже вся Україна


Цікаво
Снігу під стріху на Черкащині більше ніколи не буде

19 листопада 2017, 16:20

2017 11 19 погОстаннім часом напередодні зимового сезону наших громадян лякають «аномально» холодною зимою, цього року навіть «найхолоднішою за останнє століття».


Афіша
Мюзикл рок-опера DIVKA

08 листопада 2017, 18:15

2017 11 06 дивкаВперше в нашому місті насправді крутий сучасний мюзикл, дуже незвична, але захоплююча постановка історії кохання за мотивами відомого твору Котляревського "Наталка Полтавка".