Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

2018 04 26 металобаза2

Стрічка новин

Економіка

У Смілянському районі найнижча орендна плата в області

Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець вважає, що Смілянський район не доотримує значну кількість грошей через низьку орендну плату. Про це він заявив у своєму виступі на сесії районної ради.


У вас основна база доходу – це земля. Але у Смілянському районі найнижчі відсотки орендних ставок. Найнижчі в області! При найскромніших підрахунках ви втрачаєте 1,5 -2 млн грн в рік. Це було б гарне фінансування медицини, освіти чи іншої галузі, - сказав Олександр Вельбівець. - Хто міг би підняти орендну ставку? Це могли б зробити нові ОТГ. І президент України Петро Порошенко виніс законопроект, у якому йдеться про те, що треба ОТГ віддати право розпоряджатися землею. І тут важливо думати про розвиток громад, про інтереси селян, а не попасти під вплив бізнесменів. Потрібно залучати у село соціально відповідальний бізнес, який би справно платив податки.

 

Як приклад успішного розвитку об’єднаних територіальних громад Олександр Вельбівець назвав новостворену Паланківську ОТГ Уманського району. Там об’єдналося 8 сіл, які мають потужних орендарів землі. Там уміють відстоювати свої рішення, мають відповідальну позицію, прагматично мислять, думають про майбутнє. У Паланківські ОТГ орендна ставка – 8%. Лише один підприємець наважився нижче платити. То люди ставлять йому багато запитань і хочуть забрати землю. Тому він мусить піднімати ставку.
Голова обласної ради розповів, що у Паланківській ОТГ жителі розробили толкові соціальні програми, склали реальні плани, прив’язані до бюджету. Там бізнес взяв на себе частину соціальних зобов’язань.


Не треба їхати, щоб подивитись позитивні прикладами створення ОТГ в Полтаву чи в Хмельницький, де уже триває другий етап децентралізації. Достатньо поїхати і поцікавитись, як розвивається Паланківська ОТГ Уманського району – це гарний приклад для Смілянщини, від якої в області теж чекають успіхів, - резюмував Олександр Вельбівець.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 05 04 ани

Дійові особи

Валерій Данилевський

Данилевський

 

Про нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

 

Юрій Ткаченко

ткаченко1

 

Про ремонт дороги у Смілі і дисциплінарні стягнення

 

Віталій Федун

Федун

 

Про те, що головна проблема КП «ВодГео» - великі втрати води

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі з великим скандалом проголосували за підвищений тариф на воду, але загроза страйку КП «ВодГео» залишається

12 квітня 2018, 21:03

2018 04 12 виконком1Сьогодні був дуже скандальний і насичений виконком, який тривав 5 годин без перерви.


Економіка
Маєте велику хату – будете без субсидій

02 травня 2018, 11:28

2018 05 02 субсидУкраїнці, які мають у власності авто віком до п’яти років та житло із завеликою, на думку Кабміну, площею, втрачають право на житлові субсидії


Суспільство
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та ФОП Лисенко возили хор ветеранів у Кропивницький на екскурсію

11 травня 2018, 09:20

2018 05 11 ветерани30 квітня учасники хору ветеранів війни і праці міського будинку культури їздили у місто Кропивницький на екскурсію.


Цікаво
Сьогодні – День святого Миколая Чудотворця

22 травня 2018, 11:10

2018 05 22 МикколайСьогодні, 22 травня, відзначається як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця, в народі ж кажуть - літнього Миколи.


Афіша