Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Суспільство

Збільшилася кількість хворих, які самі собі лікарі

Медики нашого краю б’ють на сполох, в області збільшилася кількість хворих, які самі собі лікарі. Вони самотужки і на свій розсуд ставлять діагнози, призначають ліки, купують їх в аптеці і бездумно приймають, а потім потрапляють до лікарень з тяжкими ускладненнями. Тож рятувати їх здоров’я, а інколи й життя доводиться вже справжнім лікарям.
Ольга Ткаченко лікується в обласному кардіологічному центрі другий тиждень. У жінки – гостре порушення серцевого ритму і підвищений тиск.
«Сама винна. Стало недобре, пішла в аптеку й купила ліки, які знайома порадила, і почала приймати. А тоді швидку довелося викликати», – розповідає «Сміла.ua» пані Ольга.
«Останнім часом пацієнти взяли моду радитися з приводу своїх болячок з родичами, друзями, знайомими і купувати ті ліки, які їм такі доморощені «лікарі» призначають. Тож самолікування – це справді велика проблема нині», – додає Володимир Казмірук, заслужений лікар України, головний терапевт обласного управління охорони здоров’я і завідуючий відділенням гіпертонічної хвороби в Черкаському кардіоцентрі.
Він каже, нині на фармацевтичний ринок хлинув потік лікарських препаратів, які є підробками, більше того –вони не лише неефективні, але й шкідливі для здоров’я. І люди навіть не задумуються про таку небезпеку.
«Ні одні ліки не є повністю або абсолютно безпечними. Завжди є ступінь ризику. І побічні дії від неконтрольованого приймання бувають найрізноманітнішими. Не лише гостре порушення серцевого ритму, як у пані Ольги, але й шкірні висипи, набряки очей, голосових зв’язок, язика з подальшим перекриттям дихання, тощо», – пояснює завідуючий відділенням. І наводить чимало прикладів, коли у пацієнтів після самолікування діагностували гострий гастрит, важке пошкодження печінки, захворювання нирок, алергічні реакції, порушення з боку нервової та серцево - судинної системи, тощо.
«Хочу ще раз підкреслити, ліки навіть рослинного походження мають побічну дію, а перевищена доза препарату – це як отрута», – наголошує Володимир Іванович. І просить пацієнтів повідомляти про ефективність дії того чи іншого препарату безпосередньо до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я, де збирають інформацію про випадки побічних реакцій або відсутність ефективності ліків.
«Для цього треба просто зайти на сайт експертного центру і заповнити спеціальну карту –повідомлення. Цим ви допоможете лікарям у здійсненні фармаконагляду, а пацієнтів убезпечите від вживання неефективних препаратів», – підсумовує пан Казмірук.
І вкотре повторює, аби уникнути непотрібних проблем зі здоров’ям, обов’язково варто радитися з лікарем та лікуватися тільки під його контролем.

Людмила ВАНІНА

scroll back to top

Коментарі  

Олег
+1 #3 Олег 17.07.2017, 19:23
Зимою, коли епідемія грипу, лікарі заставляють з температурою 39 приїздити до них на прийом. Хіба це лікарі?
Цитата
Оксана
+3 #2 Оксана 17.07.2017, 12:20
А чого люди так роблять самі себе лікують, бо знають, що піди до лікаря треба дати йому на лапу, і давати кожного разу і не 50 грн, бо за 50 на тебе ніхто не подивиться. І ще ліки припишуть самі дорогі, хоча є аналоги вітчизняні і не гірші, а дешевші в 2-3 рази. А вони дурочку включать і як завжди винять людей. Чогось як мітингували МСЧ-14 в їхніх мітингах не брали участь мешканці міста, хоча вони казали, що працюють для них, бо гроші вони беруть як і всі останні лікарні, яки вони були чесні то і люди за них би вийшли, а так самі за себе
Цитата
Олександр К.
+3 #1 Олександр К. 17.07.2017, 06:56
Якщо хворий не йде до лікаря, то може з лікарем щось не так?
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Віктор Кравченко

Кравченко

 

«Щоб тобі дали гроші, треба бути в ОТГ»

 

 

Олександр Беззубий

Беззубий

 

Про підготовку району до опалювального сезону 

Наталія Сергєєва

Сергєєва

 

 

«Як дурять нашого брата!»

 

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сесії райради проводяться з порушеннями

22 серпня 2017, 15:26

2017 08 22 райрадаЗа останній рік роботи Смілянська районна рада перетворилася з колегіального органу на одноосібний


Економіка
Що винен - оддати повинен

05 вересня 2017, 14:39

2017 09 05 боргНу, ніяк не вдається у Смілі погасити довготривалу заборгованість по зарплаті, що складає понад 9 мільйонів грошей


Суспільство
Увага: субсидії по - новому!

07 вересня 2017, 10:47

2017 09 06 субсПри призначенні субсидії враховуються нині доходи за 6 останні місяців


Цікаво
Сьогодні за народним календарем – Петро та Павло осінні

23 вересня 2017, 14:16

2017 09 23 петра23 вересня за народним календарем – Петро та Павло осінні.


Афіша
Смілян вітатиме "ТАРТАК"

09 вересня 2017, 11:44

2017 09 09 тартакВже не є секретом, що 16 вересня на День міста центральну площу "запалюватиме" легендарний гурт "ТАРТАК"