Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Дійові особи

Юлія Фомічова

 

фомичова

 

 

журналістка

 

Про материнський погляд на реальність освітянських реформ

 

–Хоч мої діти ще далеко не школярі, але я з тих мам, які планують уже вищий навчальний заклад для дитини, щойно на тесті з'явилось дві смужечки. І мені теж прикро, до болю прикро, коли українське суспільство не таке ідеальне, як в моїй уяві. Бо я то думаю, що Нова українська школа в Україні, і радію, що моїм дітям пощастило бути вихованими без червоної ручки, домашок у першому класі, сидіння за одною партою з зовсім неприємною тобі людиною, яка ше й списувать буде. А тоді читаю пост Мар'яна Верховцева (Mariana Verkhovtseva) - і розумію, що ні - НУШ настала тільки законодавчо і в моїй уяві. Розриває на шмаття мене від несправедливості цього світу.
Коли в мене ше не було дітей, я читала скарги на школи і думала: тю, то заберіть в іншу школу, вибір же є. А тоді хопа - і наочний приклад: вибираю садочок ще до народження дитини, стаю в чергу в 4 місяці, з горем пополам туди попадаю (бо електронна черга теж тільки законодавчо), радію яслям, боготворю виховательок. А тоді дитина переходить в наступну групу. І там "ні, ми не змушуємо їсти, а припрошуємо", "ми не кричимо, а голосно говоримо", "ми не караємо, а забороняємо гратися з іншими дітками", "ми розуміємо, що НУШ, але дитина не повинна бути в центрі"... І ти така протестуєш, а більшість батьків каже "нононо", а директор департаменту освіти каже: взагалі скоро влада зміниться, а з нею і ваші всі європейські конвенції і закони кануть в лєту.
Я можу перевести дитину в інший садочок. В іншу школу. Переїхати в інше місто. Але всюди знайдеться вихователька чи вчителька, яка скаже: "писала я всігда красной ручкой і ніхто в мене це право не отніме", "а шо єслі по-другому вони мене не чують?", "я 30 років на педагогіній ниві, не вам мені вказувать".
Я можу забрати дитину зі школи взагалі, але не заберу з цього недосконалого суспільства, з яким рано чи пізно вона зіштовхнеться, в якому їй жити. Як і в кожному магазині на істерику твоєї дитини знайдеться людина-заберутебеумами.
Суспільство не міняється за раз. А будь-яку реформу можна назвати лікуванням. Чим гірша хвороба - тим важче і неприємніше лікування. Зате потім - здоров'я.
Тішу себе думкою, шо вилікуємось. Бо навіть у моєму близькому оточенні є люди, які на ці мої пости скажуть "тю, а шо тут такого? Ми чотири клітинки отступали і вони хай отступають. Нас били і їх будем бить. Подумаєш - червона ручка їх травмує. От у 30-их роках взагалі голод був. Думаєш, лучче було. І вопше - влада зміниться, буде нова реформа. Поначитуються тих інтернетів"...

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олена Хоменко

Khomenko

  

Про тимчасову зміну місця голосування

 

 

Вікторія Хандусь

Xandys3х4

 

Про господарську діяльність міського парку

 

Віктор Овчаренко

Ovcharenko3x4

 

Про слабкий фізичний розвиток наших дітей

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У міськраді засідала комісія

19 березня 2019, 12:24

2019 03 18 narada

Днями провела своє засідання комісія міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації.


Економіка
Субсидіанти мають право платити менше, якщо на рахунках є невикористана субсидія

17 березня 2019, 14:22

2019 03 17 subsidiyaЯкщо станом на березень на рахунках у субсидіантів в надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.


Суспільство
Синоптики закликають до весняних робіт на городах і полях

24 березня 2019, 14:18

2019 03 24 gorod

Березень продовжує дивувати мінливістю - то раптовим теплом до 18°, то нічними морозами до 5°.


Цікаво
Види кросівок і їх назви

23 березня 2019, 15:31

2019 03 21 krosivku

Кросівки - різновид взуття знайомий кожному. Однак, всупереч популярності цього взуття, мало хто знає, чим одні кросівки відрізняються від інших, з чого вони виробляються і на що взагалі звертати увагу при їх купівлі.


Афіша
23 березня відбудеться відбірковий тур конкурсу «Пролісок»

22 березня 2019, 17:00

2019 03 22 prolisok

У суботу, 23 березня о 10.00 розпочнеться відбірковий тур улюбленого дитячого міського конкурсу «Пролісок».