Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Дійові особи

Юлія Фомічова

 

фомичова

 

 

журналістка

 

Про материнський погляд на реальність освітянських реформ

 

–Хоч мої діти ще далеко не школярі, але я з тих мам, які планують уже вищий навчальний заклад для дитини, щойно на тесті з'явилось дві смужечки. І мені теж прикро, до болю прикро, коли українське суспільство не таке ідеальне, як в моїй уяві. Бо я то думаю, що Нова українська школа в Україні, і радію, що моїм дітям пощастило бути вихованими без червоної ручки, домашок у першому класі, сидіння за одною партою з зовсім неприємною тобі людиною, яка ше й списувать буде. А тоді читаю пост Мар'яна Верховцева (Mariana Verkhovtseva) - і розумію, що ні - НУШ настала тільки законодавчо і в моїй уяві. Розриває на шмаття мене від несправедливості цього світу.
Коли в мене ше не було дітей, я читала скарги на школи і думала: тю, то заберіть в іншу школу, вибір же є. А тоді хопа - і наочний приклад: вибираю садочок ще до народження дитини, стаю в чергу в 4 місяці, з горем пополам туди попадаю (бо електронна черга теж тільки законодавчо), радію яслям, боготворю виховательок. А тоді дитина переходить в наступну групу. І там "ні, ми не змушуємо їсти, а припрошуємо", "ми не кричимо, а голосно говоримо", "ми не караємо, а забороняємо гратися з іншими дітками", "ми розуміємо, що НУШ, але дитина не повинна бути в центрі"... І ти така протестуєш, а більшість батьків каже "нононо", а директор департаменту освіти каже: взагалі скоро влада зміниться, а з нею і ваші всі європейські конвенції і закони кануть в лєту.
Я можу перевести дитину в інший садочок. В іншу школу. Переїхати в інше місто. Але всюди знайдеться вихователька чи вчителька, яка скаже: "писала я всігда красной ручкой і ніхто в мене це право не отніме", "а шо єслі по-другому вони мене не чують?", "я 30 років на педагогіній ниві, не вам мені вказувать".
Я можу забрати дитину зі школи взагалі, але не заберу з цього недосконалого суспільства, з яким рано чи пізно вона зіштовхнеться, в якому їй жити. Як і в кожному магазині на істерику твоєї дитини знайдеться людина-заберутебеумами.
Суспільство не міняється за раз. А будь-яку реформу можна назвати лікуванням. Чим гірша хвороба - тим важче і неприємніше лікування. Зате потім - здоров'я.
Тішу себе думкою, шо вилікуємось. Бо навіть у моєму близькому оточенні є люди, які на ці мої пости скажуть "тю, а шо тут такого? Ми чотири клітинки отступали і вони хай отступають. Нас били і їх будем бить. Подумаєш - червона ручка їх травмує. От у 30-их роках взагалі голод був. Думаєш, лучче було. І вопше - влада зміниться, буде нова реформа. Поначитуються тих інтернетів"...

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Віктор Федоренко

Федоренко

Про відключення води у Смілі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати скликали термінову сесію, щоб врятувати КП «ВодГео» від боргів та відключення

20 травня 2019, 11:26

2019 05 20 sesiya17 травня депутати збирались для проведення позачергової сесії.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Лісівники відновили цілюще джерело

22 травня 2019, 17:26

2019 05 22 lis

Унікальне давнє джерело з цілющою водою, яке довгий час було закинуте, відновили смілянські лісівники.


Цікаво
Місяць зменшився на 50 метрів

22 травня 2019, 18:33

2019 05 22 misac

Вчені стверджують, що через тектонічну активність і втрату тепла поверхня супутника Землі скоротилася приблизно на 50 метрів


Афіша
У Смілі діятиме виставка "ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ"

14 травня 2019, 10:31

2019 05 14 vustavka

З 15 до 22 травня у МБК діятиме виставка «Повернення додому» на підтримку військовополонених моряків, серед яких наш земляк – Олег Мельничук.