Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Комісія з виконкому штрафуватиме тих, хто палить листя

2019 03 27 lusta

 

Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно велика та небезпечна. На превеликий жаль, деякі мешканці нашого зовсім не думають про це і нахабно палять листя та сміття.
При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини важкі захворювання. Окрім того з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву.
3. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
4. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.
5. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП.
6. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
Спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, а саме: ст. 50 Конституції України, ЗУ «Про охорону природного навколишнього середовища», ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», ЗУ «Про благоустрій у населених пунктах», «Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій», «Правил утримання зелених насадженьу містах та інших населених пунктах». Відповідальність за дане порушення передбачено ст. 152 Кодексу про адміністративні правопорушення України і тягне за собою накладення штрафу у розмірі до 1360 грн.
Розпорядженням секретаря міської ради утворено комісію для проведення профілактичних рейдів у боротьбі із самовільним випалюванням рослинності на території міста. Тому, при виявленні фактів паління, смілян просять звертатися до диспетчера чергової оперативної служби виконавчого комітету Смілянської міської ради за тел. 4-10-16, для передачі інформації в інспекцію з благоустрою, екології та забудови міста, або в Смілянський МВ національної поліції України в Черкаській області за тел. 4-23-72 або 102. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
У неділю у Смілі стартує відкритий Чемпіонат міста з футболу

25 травня 2019, 14:09

2019 05 25 fytbol

26 травня, у неділю, на стадіоні «Юність» розпочинається І тур відкритого Чемпіонату міста з футболу
серед дорослих команд.


Цікаво
Вчені запевняють, що найуспішніші люди народжуються у вересні

25 травня 2019, 15:31

2019 05 22 data

У дослідженні брали участь 6433 добровольців.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.