Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

У Смілі розгорівся конфлікт між підприємцем та дирекцією парку

2019 03 19 galaktika

 

Цього року відкриття зони активного відпочинку «Галактика», яка три роки поспіль діяла у міському парку культури і відпочинку, – під великим питанням.
Підприємець, активіст, волонтер, член виконкому Віктор Овчаренко, який є автором ідеї активного відпочинку для молоді, - обурений. Він здійснив хороший проект для підростаючого покоління, підтримував розвиток спорту, все літо у «Галактиці» проводилися змагання із віджимання від підлоги, він був спонсором фестивалів і культурних свят... І ось цього року йому двічі відмовлено у відкритті зони «Галактика».
Сміляни звикли, що в «Галактиці» завжди проходять цікаві заходи. Прихильники Віктора Овчаренка розповідають, скільки всього корисного він зробив для міста, як опікується парком, як насадив газони, поставив охорону і освітлення, розігнав наркоманів… завдяки чому в парк повернулися діти і матусі з візочками. Парк знову став улюбленим місцем для молоді. І ось тепер, коли він все зробив і привабив клієнтів, йому не дозволяють здійснювати підприємницьку діяльність.
На підтримку підприємця на засідання виконкому прийшли жителі міста і просили дозволити відкриття улюбленої дитячої зони.
Окремі жителі міста й учасники конфлікту вважають, що причиною відмови Віктору Овчаренку стали бізнесові інтереси родичів керівництва парку.
Проте директор парку Вікторія Хандусь також має вагомі аргументи щодо заборони діяльності ігрової зони. Вона наголошує, що парк – це не місце для розваг. Це пам’ятка садово-паркового мистецтва, природоохоронна зона. Йому надали особливий природоохоронний статус ще у 1972 році на виконкомі області. Парк залишається єдиним місцем у Смілі, де можна відпочити, оздоровитись, де мають жити птахи, білочки і малі звірята. Поміж заводів і тотальної урбанізації, парк задумувався як шматочок природи для того, щоб сміляни не задихнулись та мали екологічний відпочинок. З 2016 року обласна екологічна інспекція виписує величезні штрафи за недотримання природоохоронного законодавства. Тому умови здачі в оренду територій парку стали більш жорсткими.
Вікторія Хандусь відкидає різні чутки про бізнесові інтереси і свою причетність до грошей з оренди земель парку. Вона говорить, що підприємці сплачують кошти у міський бюджет через касу або банк. Підприємцеві Вікторові Овчаренку ніхто не відмовляв, він сам обрав для оренди нову територію – прибережну зону, яку йому і затвердили на сесії міської ради.
Ще директорка парку наводить численні факти порушень та шкоди екології парку, які допустив власник зони «Галактика». Це й знищення 25 ялинок, і пошкодження зеленої зони, яку діти витовкли до залізобетонного стану, і відстріл білок та птиці, що здійснював охоронець зони активного відпочинку… Мовляв, постійний шум і гам шкодить природі і живності парку…
І підприємець, і директор парку мають багато фактів та доказів на свою користь і кожен доводить свою правоту.
Дійсно, нашому місту потрібна і зона відпочинку та розвитку для молоді, і чистий культурний парк та зелена зона.
Деякі активісти пропонують провести міське голосування, щоб сміляни самі обрали, що потрібніше – парк чи відпочинок для дітей.
Остаточну крапку у розв’язанні цього питання має поставити міська влада, якій делеговано представляти інтереси громади міста і яка має дбати про те, щоб жителям Сміли було комфортно.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Погода налагодиться, але буде вітряно

26 травня 2019, 10:20

2019 05 26 pogoda

У неділю антициклон з півдня відтіснить фронти за межі нашої області.


Цікаво
Вчені запевняють, що найуспішніші люди народжуються у вересні

25 травня 2019, 15:31

2019 05 22 data

У дослідженні брали участь 6433 добровольців.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.