Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

У нашому районі діє 11 сільськогосподарських кооперативів

2019 03 18 kooperatuvu

 

Днями до нашого краю приїжджали представники об’єднаних територіальних громад з трьох областей України – Київської, Дніпропетровської та Чернігівської, аби набратися досвіду по створенню сільськогосподарських кооперативів. Адже наразі в нашій області таких підприємств вже працює 128, найбільше в Україні. У Смілянському районі таких кооперативів 11.
Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку ОДА, гості мали змогу ознайомитися з роботою комунального підприємства «Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів».
За словами начальника обласного управління агропромислового розвитку Ігоря Колодки, поряд із зміцненням фермерства та крупнотоварного приватного виробництва у черкаських селах розвивається й кооперативний рух, який є одним із напрямків реалізації Стратегії розвитку Черкаської області до 2020 року та має стати важливим фундаментом структурної перебудови сільського господарства. Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів, який фінансується Європейським Союзом у рамках грантової програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” та Черкаською обласною радою, розпочав свою роботу в регіоні в січні 2015 року. За цей період на Черкащині було створено 52 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи, які отримали в безоплатне користування 310 міні-ферм для кроликів, 800 голів кролів маточного поголів’я, 20 сушильних побутових електрошаф, 8890 саджанців ягідних культур, обладнання для вирощування кролів за іншою технологією утримання та для дорощування. Крім того регіональний центр зосереджує свої можливості на створенні племінного репродуктора, який спеціалізується на розведенні репродуктивних самок кроликів каліфорнійської породи для реалізації селекційного поголів’я.
Як зазначають в ОДА, заналом нині в області зареєстровано 128 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – найбільше серед областей України. За видами діяльності вони поділяються на багатофункціональні – 78, заготівельно-збутові – 21, переробні – 9 та інші – 20. Найбільше кооперативів працює у Черкаському –19, Лисянському - 13, у Катеринопільському, Смілянському, Монастирищенському по 11, Звенигородському, Чорнобаївському по 7, Жашківському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському – по 6, Кам’янському , Канівському – по 5, Городищенському, Драбівському, Христинівському – по 4, Уманському - 3, Маньківському, Тальнівському та Чигиринському – по 2.
«Торік з обласного бюджету на виконання Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року виділили більше 774 тис. грн, які спрямували на умовах співфінансування для поліпшення матеріально-технічної бази діючих кооперативів. На цей рік, на умовах спів фінансування, виділено вже 2 млн. грн.», – зазначають у Черкаській ОДА.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Очікується висока врожайність озимих культур

26 травня 2019, 14:03

2019 05 26 ozuma

Погода продовжує прихильно ставитися до Черкащини. Надмірних дощів, смерчів та засухи, що призвели до підтоплення сільськогосподарських угідь, знищення, пошкодження та пожовтіння посівів, як у ряді регіонів держави, в області, на щастя, не було.


Цікаво
Українська етнічна біжутерія, або які прикраси носили наші прабабусі (фото)

26 травня 2019, 15:34

2019 05 24 prekrasu

Прикраси українців завжди виконували дві функції — захисну та інформативну. Оберегові та ритуальні прикраси носили лише на тілі — обручки, браслети й хрести.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.