Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

У Ротмістрівці згадували лауреата Нобелівської премії

2019 02 27 ротмистривка

 

У Ротмістрівському філіалі відділення денного перебування відбулося засідання клубу «Струни душі», приурочене до Міжнародного дня жінок в науці. На зібранні мова йшла про постать надзвичайної жінки-науковця Марії Склодовської-Кюрі.
Соціальний працівник Інна Савченко ознайомила присутніх з біографією цієї видатної жінки, розповіла про родину, в якій вона народилася та виросла, а також про нелегкі роки навчання та праці, зворушливу історію кохання Марії та П’єра Кюрі. Присутні на засіданні ветерани дізналися про нелегкий життєвий та науковий шлях Марії, а також про її невичерпну жагу до знань.
Довідались і про великі досягнення цієї тендітної жінки, яка стала першою в історії жінкою-викладачем, двічі лауреатом Нобелівської премії в області фізики (разом із своїм чоловіком П’єром Кюрі) та хімії і багатьох інших престижних нагород.
А ще Марія Кюрі вміло застосовувала свої знання на практиці. Так, під час Першої світової війни вона навчала військових медиків застосуванню радіології, наприклад, виявленню за допомогою рентгенівських променів шрапнелі в тілі пораненого. У прифронтовій зоні Кюрі допомагала створювати радіологічні установки, забезпечувати пункти першої допомоги переносними рентгенівськими апаратами.
Свою наукову діяльність ця жінка уміло поєднувала із сімейним життям. В родині Марії та П’єра народилось дві чудові доньки. Старша Ірен, яка пішла шляхом матері і також займалась науковими дослідженнями, пізніше також стала лауреатом Нобелівської премії. Молодша донька Єва стала літературним критиком, журналістом, письменницею та біографом своєї матері Марії Склодовської-Кюрі.
Зустріч, як завжди, пройшла у дружній атмосфері. Після спільного обговорення великого внеску сім’ї Складовських-Кюрі та самої Марії в світову науку ветерани подякували Інні Савченко за змістовну та цікаву розповідь.

 

Галина Кравченко, директор територіального центру соціального обслуговування

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Очікується висока врожайність озимих культур

26 травня 2019, 14:03

2019 05 26 ozuma

Погода продовжує прихильно ставитися до Черкащини. Надмірних дощів, смерчів та засухи, що призвели до підтоплення сільськогосподарських угідь, знищення, пошкодження та пожовтіння посівів, як у ряді регіонів держави, в області, на щастя, не було.


Цікаво
Українська етнічна біжутерія, або які прикраси носили наші прабабусі (фото)

26 травня 2019, 15:34

2019 05 24 prekrasu

Прикраси українців завжди виконували дві функції — захисну та інформативну. Оберегові та ритуальні прикраси носили лише на тілі — обручки, браслети й хрести.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.