Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

НВК №15 бере участь у проекті «Демократична школа»

2019 02 25 школа

 

Демократія є фундаментальним принципом існування цивілізованого суспільства, яка проявляється насамперед у високому рівні демократичного мислення, культури та громадянської свідомості.А школа, як маленька держава, сприяє становленню культури демократії кожної дитини, формує ціннісне ставлення до прав і свобод, поваги до людської гідності.
З 2016 року Міністерство освіти і науки спільно з Європейським Центром імені Вергеланда (Норвегія) за підтримки Ради Європи сприяє демократизації освітнього середовища українських шкіл. Тож щороку на конкурсній основі обираються два заклади освіти з кожної області для впровадження успішних європейських освітніх зразків.
В 2019 році Смілянський навчально-виховний комплекс №15 став одним з 60 шкіл-учасниць проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні». Цінність проекту для закладу полягає у втіленні принципів Хартії Ради Європи з освіти для розвитку наскрізної громадянської компетентності.
Для успішної реалізації проекту, який буде тривали 1,5 роки, у нас створено шкільну команду, до складу якої увійшли педагоги, батьки та представники місцевої громади. Директор закладу Любов Володимирівна Бобришова Декларацію про співпрацю з метою поглиблення культури демократії у школі.
Демократичні зміни в освіті неможливі без тісної співпраці між педагогами, учнями, батьками та місцевою громадою. Розвиток інституційної спроможності школи та розширення її автономії у прийнятті управлінських рішень – це основна умова успішної освітньої реформи загальної середньої освіти. Для досягнення цієї мети Смілянська школа-родина №15 напрацювала бачення можливих демократичних змін на основі освіти для демократичного громадянства і прав людини, отримала від організаторів інструменти для моніторингу змін у закладі.
На шляху до демократизації освітнього середовища та врядування наш заклад будуть супроводжувати підготовлені тренери-експерти. Вони допомагатимуть оцінити ситуацію в школі, сприятимуть розвитку і становленню демократичного середовища. Тож попереду – насичений та цікавий період роботи в проекті «Демократична школа», створення міцної команди однодумців, які вболівають за рідну школу та майбутнє наших дітей в правовій державі.

 

Мар’яна Криворучко, шкільний координатор програми, заслужений вчитель України

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Віктор Федоренко

Федоренко

Про відключення води у Смілі

 

Антон Гілявський

Гілявський

 

Про маленьку перемогу євробляхерів

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати скликали термінову сесію, щоб врятувати КП «ВодГео» від боргів та відключення

20 травня 2019, 11:26

2019 05 20 sesiya17 травня депутати збирались для проведення позачергової сесії.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Студенти коледжу перемогли у міжнародному конкурсі

20 травня 2019, 17:34

2019 05 20 stxt

У Смілянському коледжі харчових технологій, за результатами міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерного мислення "БЕБРАС"


Цікаво
Салат з цвітної капусти з солоними огірками підійде для здорового харчування

19 травня 2019, 15:29

2019 05 15 salatЯкщо ви прихильник здорового харчування, яке популяризує відомий кулінар Євгеній Клопотенко, то рецепт салату з цвітної капусти з солоними огірками – якраз для вас.


Афіша
У Смілі діятиме виставка "ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ"

14 травня 2019, 10:31

2019 05 14 vustavka

З 15 до 22 травня у МБК діятиме виставка «Повернення додому» на підтримку військовополонених моряків, серед яких наш земляк – Олег Мельничук.