Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

7 років Сміла задихається через місцеву ТЕЦ

2019 02 21 ТЕЦ

 

У Смілі земля вкрита попелом, на снігу – їдка чорна речовина, а люди задихаються від викидів. Так довкілля забруднює місцева ТЕЦ.
Про це інформує «5 канал».
7 років тому підприємство перейшло на опалення дровами. Проте необхідне очищувальне обладнання там досі й не встановлене. Через це – вся сажа летить на місто. Найбільше страждають люди, що мешкають у радіусі 1 км навколо підприємства.
Таким шаром сажі вкриті вулиці та подвір'я в усьому мікрорайоні, розповідає місцевий мешканець Петро Нечипоренко: "Це все, оцей мікрорайон, в межах 500-700 метрів оце навколо, дістає до мікрорайону Шевченково. А тут до самої річки, на льоду сніг, все чорне".
Вікна не відчиняють навіть у спеку, а випраний одяг сушать у квартирах. Люди скаржаться, що сажа в повітрі небезпечна як для довкілля, так і для здоров'я.
"Вони спалюють, забруднюють, потім всі нечистоти під час повені-дощу стікають вниз до річки. Забруднення річки, масляниста така суміш тече, раніше ловилася тут риба, прекрасна природа була, зараз немає", – бідкається мешканець Сміли Ігор Яременко.
Окрім нашарувань сажі біля людських осель з'явився склад деревини, бідкаються місцеві.
"Тут склади, близько 200 кубів лісу вони спалюють кожної доби на опалення. Тут видно і товсті, а отам складена нормальна деревина", – показує голова квартального комітету Олександра Пляченко.
Люди вже не раз зверталися до керівництва ТЕЦ із проханням удосконалити систему фільтрації на підприємстві: "Обіцяють, обіцяють, фільтри коштують дорого. Мені так сказали, що вистачає їх на 10 місяців, їм не вигідно виходить ставити та міняти їх".
Люди укотре прийшли до воріт ТЕЦ, щоб запитати в керівництва, де обіцяне фільтрувальне обладнання. Проте директора підприємства на місці не виявилося: "У міськвиконкомі він по робочих питаннях. Коли з'явиться – невідомо".
Не було керівника і у міськраді. Давати коментарі телефоном Володимир Пилипів відмовився: "Не можу, я у відпустці зараз. Поки що ні з ким ви не поговорите".
Вже декілька разів станцію перевіряла та штрафувала еконіспекція, але усунути виявлені порушення керівництво ТЕЦ не поспішає.
"Зафіксовано перевіркою перевищення гранично допустимих концентрацій забруднючої речовини, а саме оксиду вуглецю, майже в 2,5 рази. Підприємство і посадовці були притягнуті до відповідальності адміністративної. Також неодноразово ми їх штрафували. Вважаю, що дану проблему можна вирішити шляхом модернізації газо-очисного обладнання", – звітує перший заступник начальника екоінспекції центрального округу Сергій Поліщук.
Доки керівництво дбає лише про прибуток і не чує прохань людей – у повітря вилітає сажа. Медики кажуть: таке повітря небезпечне і для дітей, і для дорослих.
"Ішемічна хвороба серця, хронічні ішемічні захворювання легень, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, інші легеневі захворювання. І не тільки легеневі", – перераховує завідувач пульмунологічного відділення лікарні Антон Лисенко.
Люди знову готують звернення до екологів і влади з надією, що їм допоможуть і можна буде, нарешті, відкрити вікна.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Очікується висока врожайність озимих культур

26 травня 2019, 14:03

2019 05 26 ozuma

Погода продовжує прихильно ставитися до Черкащини. Надмірних дощів, смерчів та засухи, що призвели до підтоплення сільськогосподарських угідь, знищення, пошкодження та пожовтіння посівів, як у ряді регіонів держави, в області, на щастя, не було.


Цікаво
Українська етнічна біжутерія, або які прикраси носили наші прабабусі (фото)

26 травня 2019, 15:34

2019 05 24 prekrasu

Прикраси українців завжди виконували дві функції — захисну та інформативну. Оберегові та ритуальні прикраси носили лише на тілі — обручки, браслети й хрести.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.