Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

Не замовчуйте, якщо у вашій родині є наркоман, - у Смілі є можливість лікувати цю залежність

2019 02 13 наркоманія

 

Сьогодні наш співрозмовник – лікар-нарколог, психотерапевт Смілянської міської поліклініки Валерій Павленко.
- Валерію, розкажіть, як складається ситуація з виявленням та лікуванням наркозалежних у нашому місті?
Тривалий час наша служба була орієнтована на надання медичної допомоги двом групам пацієнтів - з залежностями від алкоголю та опіатів, оскільки переважно тільки ці хворі зверталися за амбулаторною та стаціонарною допомогою. Наразі побільшало залежних від інших класів психоактивних речовин, особливо психостимуляторів - ситуація стає неконтрольованною. Розповсюджувачі наркотиків передають їх у схованках під деревами, у щілинах цегляних будівель, з рук у руки на автобусних зупинках та рекламують інтернет-адреси, де можна придбати наркозілля (про це свідчать чисельні надписи на будинках у громадських місцях Сміли). Турбує те, що до наркобізнесу залучаються і неповнолітні. Помилковим є намагання рідних замовчати факти наркотизаціі своїх дітей, оскільки ця психічна хвороба має невпинний злоякісний перебіг...
На жаль, у більшості випадків хворі ігнорують лікування і самостійно звертаються на прийом тоді, коли мають запущений стан з чисельними соматичними ускладненнями або щоб госпіталізуватися у спеціалізований стаціонар і таким чином уникнути кримінального провадження.
Вживання психостимуляторів швидко формує хворобливий потяг до повторних сп’янінь, а симптоматика їх може включати порушення серцевого ритму, розширення зіниць, пронос, артеріальну гіпертензію, гіпертермію, почастішання дихання, неспокій, судоми, тремор, блювоту, розлади сну. Подальша динаміка хвороби призводить до стимуляторного психозу - з слуховими і зоровими галюцинаціями, маренням переслідування і крайнім психомоторним збудженням з агресією та схильністю до самогубств; симптоми психозу схожі з гострим приступом шизофренії.
Щоб зрозуміти, до чого призведе замовчування проблем з наркоманією, перегляньте в Інтернеті аматорські відео, наприклад:
https://www.youtube.com/watch?v=ubilBow7Ny4
https://www.youtube.com/watch?v=0wa7jJQ_pF8
https://www.youtube.com/watch?v=HmxWixXay5A
http://gidonline.in/film/rekviem-po-mechte - гостросюжетна драма «Реквієм за мрією», 2000, США (за півтора року тотально руйнується життя головних героїв: матері, сина з його дівчиною і його друга. Їх життя прирекла на загибель залежність до наркотиків).
Ці відео не рекомендуються до перегляду для людей зі слабкою психікою та неповнолітніх.
- Де у Смілі здійснюється амбулаторне лікування наркоманії?
Коли пацієнт добровільно звертається за допомогою у міський наркологічний кабінет, за його проханням, йому забезпечується анонімність лікування. Інформація про лікування може повідомлятися тільки правохоронним органам на їх запит у випадку кримінальної або адміністративної відповідальності. Якщо пацієнт побажає, то буде лікуватися амбулаторно - при наявності усвідомленої згоди, задовільного соматичного стану, легких або помірних проявах синдрому відміни та домашньої підтримки. Неповнолітнім бажано приходити на прийом з батьками.
Первинний анонімний прийом проводиться щоденно з 8-30 до 10-00 у кабінеті № 227 міської поліклініки.
Хворим із тривалим перебігом опійної залежності та неодноразовими госпіталізаціями потрібно звертатися за замісною терапією у кабінет ЗТ, розташований на території залізничної лікарні; призначення цього лікування в умовах медичного нагляду дозволить знизити ризики ВІЛ-інфікування, передозування наркотиками, покращити соматичне та психічне здоров’я цих людей, а також їх соціальне й трудове функціонування.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Віктор Федоренко

Федоренко

Про відключення води у Смілі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутати скликали термінову сесію, щоб врятувати КП «ВодГео» від боргів та відключення

20 травня 2019, 11:26

2019 05 20 sesiya17 травня депутати збирались для проведення позачергової сесії.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Лісівники відновили цілюще джерело

22 травня 2019, 17:26

2019 05 22 lis

Унікальне давнє джерело з цілющою водою, яке довгий час було закинуте, відновили смілянські лісівники.


Цікаво
Місяць зменшився на 50 метрів

22 травня 2019, 18:33

2019 05 22 misac

Вчені стверджують, що через тектонічну активність і втрату тепла поверхня супутника Землі скоротилася приблизно на 50 метрів


Афіша
У Смілі діятиме виставка "ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ"

14 травня 2019, 10:31

2019 05 14 vustavka

З 15 до 22 травня у МБК діятиме виставка «Повернення додому» на підтримку військовополонених моряків, серед яких наш земляк – Олег Мельничук.