Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

AZK MIG

Стрічка новин

СМИЛА МРИЯ

 

70% смілянських породіль годують дітей грудним молоком

2019 05 02 godyvana

 

- Найсучасніші наукові дослідження і досвід переконливо підтвердили принципову незамінність грудного вигодовування для розвитку дитячого організму, - розповідає лікар педіатр Наталія Медведенко кореспондентові Сміла.ua. - Перш за все, грудне молоко - ідеальна їжа для немовлят. Воно дивовижно пристосоване до вcix особливостей травления і обміну речовин кожного новонародженого i немовляти. Білковий, жировий та вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини - тонко i індивідуально відповідають потребам дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, – унікальні і є необхідними для розвитку i формування центральної нервової системи, фоторецепторів сітківки ока та ін.
Захисна роль жіночого молока забезпечується вмістом у жіночому молозиві і молоці цілої низки специфічних i неспецифічних антиінфекційних факторів, які сприяють формуванню повноцінної системи імунітету. Значна роль грудного молока в профілактиці харчової алергії.
Регуляторна роль жіночого молока пов'язується з наявністю в ньому різних гормонів і ферментів, що забезпечують фізіологічний перехід від гемотрофного до лактотрофного харчування новонародженого, сприяють дозріванню травного тракту дитини, регулюють процеси синтезу білка.
Є і психоемоційний аспект. Грудне вигодовування відіграє важливу роль в психо-емоційних відносинах між матір'ю та дитиною. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становления психічних функцій дитини.
Таким чином, для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значения: це контакт з мамою, звичні запахи i смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження ycix функцій організму, становления i розвиток імунної, нервової та ендокринної систем. При відсутності грудного вигодовування неможливо виростити дитину, гармонійною у всіх відношеннях.
Науковими дослідженнями доведено що ризик розвитку у майбутньому ожиріння,атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травления, а також стоматологічних порушень значно нижчий у дітей,які були на грудному вигодовуванніі ніж у тих,що годувались штучними сумішами. В першу чергу, сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду (зменшує ризик кровотеч, анемії, гнійно-септичних захворювань). Грудне вигодовування - це надійний фізіологічний метод запобігання, незапланованої вагітності. Воно сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, матки i яєчників у майбутньому. I нарешті, тільки годуючи дитину грудьми, жінка відчуває нi з чим нeзpiвнянe щастя материнства.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Алла Забарна

Zabarna3x4

 

Про Наукові пікніки в школах району

 

 

Яніна Соколова

anina

 

Про важку життєву історію, котра має стати корисною людям

 

Валерій Тригубов

Trugybov11

 

 

Про виділення 614 тисяч гривень  

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
На виконкомі обговорювали ціни на бігборди та автобусні перевезення

24 травня 2019, 11:02

2019 05 24 vikonkom23 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету. На ньому розглянули 15 питань та інформацію про оптимізацію автобусних перевезень.


Економіка
Наш край спрямував до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

17 травня 2019, 10:34

2019 05 15 budgetЗ початку року наша область спрямувала до бюджетів всіх рівнів 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів.


Суспільство
Очікується висока врожайність озимих культур

26 травня 2019, 14:03

2019 05 26 ozuma

Погода продовжує прихильно ставитися до Черкащини. Надмірних дощів, смерчів та засухи, що призвели до підтоплення сільськогосподарських угідь, знищення, пошкодження та пожовтіння посівів, як у ряді регіонів держави, в області, на щастя, не було.


Цікаво
Українська етнічна біжутерія, або які прикраси носили наші прабабусі (фото)

26 травня 2019, 15:34

2019 05 24 prekrasu

Прикраси українців завжди виконували дві функції — захисну та інформативну. Оберегові та ритуальні прикраси носили лише на тілі — обручки, браслети й хрести.


Афіша
Буде щось грандіозне! – танцювальна студія «АISHA» відзначає 10 років роботи

24 травня 2019, 16:33

2019 05 24 aiha

Цієї суботи, 25 травня, о 17.00 у Міському будинку відбудеться захоплююче шоу – студія східного танцю «АISHA» святкуватиме 10 років своєї діяльності.